۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳

امکان ادغام نرم‌افزارهای مختلف با خدمات پست الکترونیکی جیمیل

ایتنا - با این افزونه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند مجموعه کدهای خود را در زبان برنامه‌نویسی Apps Script گوگل ارایه دهند.
امکان ادغام نرم‌افزارهای مختلف با خدمات پست الکترونیکی جیمیل


یکی از سیاست‌های اصلی گوگل، تثبیت و گسترش کاربری خدمات پست الکترونیکی مشهور این شرکت،‌ یعنی جیمیل است.
این شرکت پیش از این، ویژگی‌های قابل توجهی به این سرویس خود افزوده بود تا باعث رغبت هرچه بیشتر کاربران گردد، از جمله این امکان که در حین استفاده از آن، بتوان با سرویس‌های دیگری مانند گوگل درایو ارتباط برقرار نمود.

گوگل به تازگی این امکان را برای مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری نیز فراهم کرده است تا بتوانند از طریق افزونه‌‌های جدید (که Add-ons خوانده می‌شوند) سرویس‌ها و خدمات خود را به سرویس پست الکترونیکی جیمیل اضافه کنند.
بدین ترتیب و با پشتیبانی جیمیل از این افزونه‌ها، می‌توان پیش‌بینی نمود که این اقدام باعث رویکرد مثبت برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به جیمیل گردد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از پی‌سی‌ورلد، این افزونه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار می‌توانند مجموعه کدهای خود را در زبان برنامه‌نویسی Apps Script گوگل ارائه دهند؛ آنها سپس با استفاده از این افزونه خواهند توانست خدمات مورد نظر خود را با سرویس پست الکترونیکی جیمیل مبتنی بر وب ادغام کنند.

شایان ذکر است که با پیش‌بینی گوگل، این افزونه‌ها، برای پلتفرم‌های مختلف و مشهور تهیه شده و بنابراین افزونه‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا شرکت‌های نرم‌افزاری بتوانند خدمات خود را در نسخه ویژه جیمیل برای سیستم‌های عامل متفاوت مانند اندروید و iOS ارائه دهند.

ارائه این افزونه، ضمناً برای کاربران نیز مزایای فراوانی به همراه دارد؛ به عنوان مثال افزونه QuickBooks از این پس به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی بتواند ضمن ارسال ایمیل از طریق سرویس جیمیل، صورت‌حساب‌ها را هم به آن ضمیمه کنند.

شرکت گوگل پیش از این قابلیت Add-ons را برای خدمات نوشتاری Docs و نرم‌افزار صفحه‌گسترده Sheets خود ارائه کرده بود.

گفته می‌شود مهم‌ترین هدف این قابلیت جدید گوگل، کاربران تجاری بوده است، بدین صورت که بتوانند امکانات و خدمات سایت‌های مهم نرم‌افزاری و تجاری را در داخل محیط جیمیل بکار گیرند.
 
کد مطلب: 48373
نام شما
آدرس ايميل شما


fff
feedback
fff
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام