۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹

گوگل برای شناسایی ربات‌هاراه حل جدیدی پیدا کرده است

ایتنا - گوگل روش جدید متمایز کردن انسان‌ها از ربات‌ها را No CAPTCHA reCAPTCHA نامیده است.
گوگل برای شناسایی ربات‌هاراه حل جدیدی پیدا کرده است


تشخیص اینکه در زمان لاگین در یک سایت، فرد تلاش کننده برای این کار یک انسان است یا یک ربات برنامه ریزی شده، کار ساده ای نیست. اما گوگل برای حل این مشکل راه حل جدیدی یافته است.


به گزارش ایتنا از فارس، تا به حال برای جلوگیری از سوءاستفاده ربات‌ها، از روش بازنوشتن تعدادی حرف و عدد در یک جعبه کوچک استفاده می‌شد. روشی که به کپچا مشهور شده است.اما گوگل می‌خواهد کاربران را از زحمت تایپ کردن کپچاها راحت کند.

گوگل کاری کرده که کاربران دیگر نیازی به تایپ کردن کلمات و حروف برای تایید هویت خود نداشته باشند. آنها از این به بعد تنها باید گزینه من ربات نیستم را انتخاب و تیک آن را فعال کنند. سپس گوگل با بررسی نحوه حرکات موشواره، آدرس های آی.پی و دیگر اطلاعات موجود در مورد کاربران و با استفاده از هوش مصنوعی پیشرفته خود تشخیص خواهد داد که آیا یک کاربر انسان است یا ربات.

گوگل این روش متمایز کردن انسان‌ها از ربات‌ها را No CAPTCHA reCAPTCHA نامیده و اطلاعاتی را رد مورد آن در آدرس https://www.google.com/recaptcha/api2/demo منتشر کرده است.

گوگل می‌گوید در آخرین نسخه از این روش الگوریتم‌های شناسایی هویت واقعی کاربران را ارتقا بخشیده و مولفه‌های بیشتری را برای این کار مورد استفاده قرار داده است. این احتمال وجود دارد که در آینده سایت‌های بیشتری این خدمات را ارائه دهند.
کد مطلب: 48363
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام