۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۵

اندروید با غلبه بر ویندوز پرکاربردترین سیستم عامل جهان می‌شود

ایتنا - به نظر می‌رسد در یک سال آینده، سهم سیستم‌عامل ویندوز باز هم کاهش یابد و اندروید در نهایت حاکم مطلق این بازار شود.
اندروید با غلبه بر ویندوز پرکاربردترین سیستم عامل جهان می‌شود


با گذشت هشت سال از عرضه سیستم‌عامل موبایلی اندروید، این سیستم‌عامل در حال تسخیر سریع دنیای فناوری است و به زودی از سیستم‌عامل قدیمی و شناخته شده ویندوز هم پیشی خواهد گرفت.


به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌های موسسه تحقیقاتی StatCounter بر مبنای تحقیق در مورد ترافیک وب در سراسر جهان نشان می‌دهد که ویندوز مایکروسافت آرام‌آرام در حال واگذار کردن سهم خود به اندروید است و به زودی موازنه علیه ویندوز بر هم خواهد خورد.

بر اساس یافته‌های StatCounter سیستم‌عامل ویندوز ۳۸.۶ درصد از کل ترافیک وب دنیا را در اختیار دارد و این رقم در مورد اندروید ۳۷.۴ درصد است. رشد اندروید در این زمینه از سال ۲۰۱۲ به این سو تسریع شده و می‌توان آن را به طور سالانه ۲.۲ درصد برآورد کرد.

ویندوز در سال ۲۰۱۲ حدود ۸۳ درصد از کل ترافیک وب را به خود اختصاص داده بود، ولی این روند به سرعت در حال تغییر است. در این میان شرایط برای سیستم‌عامل iOS تغییر چندانی نداشته و iOS هم سهم مختصری از بازار سیستم‌عامل‌های آنلاین را در اختیار دارد.

به نظر می‌رسد در یک سال آینده و با توجه به اقبال گسترده مردم به خرید گوشی و تبلت‌های مجهز به اندروید و کاهش یا ثابت ماندن خرید رایانه، سهم سیستم‌عامل ویندوز باز هم کاهش یابد و اندروید در نهایت حاکم مطلق این بازار شود.
کد مطلب: 48360
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام