۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴

افزایش بودجه در بخش‌های مهارت‌های آی.تی، 5G، خدمات پهن‌باند و پژوهش و توسعه

ایتنا- فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری انگلستان، به افزایش منابع مالی در مباحث نوآوری، ارتباطات و آموزش اشاره کرد.
افزایش بودجه در بخش‌های مهارت‌های آی.تی، 5G، خدمات پهن‌باند و پژوهش و توسعه


توجه و تمرکز بر فناوری اطلاعات، به ویژه در بخش آموزش و پژوهش، از اساسی‌ترین سیاست‌ها در برنامه‌ریزی‌های کلان کشورها به شمار می‌رود. در همین راستا، فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری انگلستان، اعلام کرد که برای تأثیر بر افراد و شرکت‌ها در بخش فناوری، اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی همچنین گفت که می‌خواهد موقعیت بریتانیا را به عنوان یک رهبر جهانی در بخش علم و نوآوری، ارتقاء بخشد و از اقداماتی که برای پیشرفت کشورش در بخش مهارت‌های فنی و پژوهش و توسعه یا اصطلاحاً R&D، در نظر گرفته شده است، سخن گفت.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوتر ویکلی، هاموند اذعان داشت که منابع مالی مناسبی را برای شبکه‌های موبایل 5G و سیستم‌های پهن باند تمام‌فیبر اختصاص داده است.
تنها شیوه پایدار برای بالا بردن سطح زندگی، بهبود رشد بهره‌وری بوده و بهره‌وری بالاتر، معادل با پرداخت‌های بیشتر است و این موضوع را آمارها نیز به خوبی نشان می‌دهد. ما از لحاظ موارد مذکور، ۳۵% تا آلمان و ۱۸% تا متوسط گروه هفت یا جی هفت، فاصله داریم.

«سرمایه‌گذاری در بخش‌های آموزش و زیرساخت، این شکاف را به مراتب کمتر خواهد کرد و این دولت باید بیش از هر چیز، چالش بهره‌وری در انگلستان را در رأس امور قرار دهد. دولت، شرایط جدیدی را برای آموزش فنی تحت عنوان سطوح آی‌تی ارائه خواهد کرد. در این نوع آموزش، تعداد ساعات آموزش در دوره‌های فنی، برای افراد شانزده تا نوزده سال، بیش از ۵۰% افزایش می‌یابد و به طور میانگین به بیش از ۹۰۰ ساعت در سال می‌رسد.»


این اقدامات از سال ۲۰۱۹ شروع می‌شود و ۵۰۰ میلیون پوند، بودجه اضافی در سال روی این موضوع، سرمایه گذاری خواهد شد.
دانش آموزان باید در سیستم آموزشی شفاف‌تری تحصیل کنند. این سیستم باید به گونه‌ای باشد که از ابتدا، دانش آموز را مطابق با نیازهای روز بازار کار، پرورش دهد.

در برنامه پیش رو، مسلماً تغییرات بنیادینی در نظام آموزشی ایجاد خواهد شد. علاوه بر این، باید دانش آموزان برای ادامه تحصیل در مراکز سطح بالا مانند مؤسسات جدید فناوری تشویق شوند. برای این مراکز، بودجه ۱۷۰ میلیون یورویی در نظر گرفته شده است.
 
کد مطلب: 48327
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام