۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰

آخرین به روزرسانی فایرفاکس برای ویندوزهای ایکس‌پی و ویستا

ایتنا - موزیلا می‌گوید نسخه‌های بعدی فایرفاکس تنها بر روی ویندوز ۷ و ویندوزهای پیشرفته‌تر قابل نصب خواهند بود و از ایکس‌پی و ویستا پشتیبانی نمی‌کنند.
آخرین به روزرسانی فایرفاکس برای ویندوزهای ایکس‌پی و ویستا


نسخه ۵۲ مرورگر فایرفاکس سرانجام عرضه شد و بنا بر اطلاعیه رسمی شرکت موزیلا این آخرین به‌روزرسانی مرورگر یاد شده برای ویندوزهای قدیمی ایکس‌پی و ویستاست.


به گزارش ایتنا از فارس، موزیلا می‌گوید نسخه‌های بعدی فایرفاکس تنها بر روی ویندوز ۷ و ویندوزهای پیشرفته‌تر قابل نصب خواهند بود و از ایکس‌پی و ویستا پشتیبانی نمی‌کنند.

قرار است وصله‌های امنیتی به‌روزرسان برای فایرفاکس ۵۲ به مدت یک سال دیگر هم عرضه شود و پس از آن متوقف خواهد شد. اما کاربران برای استفاده از فایرفاکس از سال ۲۰۱۸ باید به ویندوزهای جدیدتر مهاجرت کنند.

مایکروسافت از مدت‌ها قبل پشتیبانی از ویندوز ایکس‌پی را متوقف کرده و پشتیبانی از ویندوز ویستا هم از ۱۱ آوریل سال ۲۰۱۷ یعنی حدود ۴۰ روز دیگر به اتمام می‌رسد. گوگل هم از آوریل سال ۲۰۱۶ از ویندوزهای ایکس‌پی و ویستا برای کروم پشتیبانی نمی‌کند.

در فایرفاکس ۵۲ از پلاگين قدیمی NPAPI که در دهه ۹۰ میلادی توسط شرکت نت‌اسکیپ معرفی شد هم پشتیبانی نمی‌شود و تنها استثنای این مورد برنامه فلاش است. اما عدم پشتیبانی از NPAPI به معنای توقف پشتیبانی از جاوا، سیلورلایت و آکروبات هم هست. مرورگر کروم از سپتامبر سال ۲۰۱۵ و Internet Explorer از سال ۲۰۱۶ چنین سیاستی را در پیش گرفته بود.

گفتنی است مرورگر Internet Explorer 11 هم از ویندوزهای ۷ و ۸.۱ و ۱۰ پشتیبانی می‌کند و البته پشتیبانی آن از نسخه‌های ActiveX جاوا و سیلورلایت ادامه دارد.
کد مطلب: 48317
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است