۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲

هشدار در مورد آسیب‌پذیری درایوهای شبکه‌ای وسترن دیجیتال

ایتنا-کارشناسان امنیتی به کاربران درایوهای ذخیره سازی کلود Western Digital هشدار دادند که ممکن است هدف حملات اینترنتی قرار بگیرند.
هشدار در مورد آسیب‌پذیری درایوهای شبکه‌ای وسترن دیجیتال


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از انگجت، اولین بار سایت Exploitee.rs از شناسایی برخی آسیب‌پذیری‌های امنیتی برطرف نشده در مدل های My Cloud این درایوها خبر داد که به مهاجمان امکان می‌دهد از راه دور قابلیت لاگین و ورود قانونی به محتوای ذخیره شده این درایوها را دور بزنند، فرامین خود را بر روی آنها اجرا کنند و حتی فایل‌هایی را بدون اجازه بر رویشان آپلود نمایند.


هکرها می‌توانند از راه دور و تنها در زمان اتصال به وب به سیستم عامل نصب شده بر روی این درایوها دسترسی یابند و تقریبا هر اقدامی را انجام دهند.

شرکت وسترن دیجیتال بعد از اطلاع از این موضوع یکی از آسیب پذیری های مربوط به لاگین را با به روزرسانی firmware این ابزار برطرف کرده، اما هنوز نتوانسته بقیه مشکلات را برطرف کند. کارشناسان سایت Exploitee.rs می‌گویند اگر وسترن دیجیتال نتواند مشکل یاد شده را برطرف کند، مجبور می‌شوند جزییات آسیب‌پذیری‌های یاد شده را برای اطلاع عموم منتشر کنند. زیرا مشکلات یاد شده بسیار جدی است.
کد مطلب: 48309
نام شما
آدرس ايميل شما