۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

جنجال جدید در فیس‌بوک

ایتنا-ارتش آمریکا در حال تحقیق در مورد یک گروه مخفی در شبکه اجتماعی فیس‌بوک است که برای انتشار تصاویر برهنه نظامیان زن ارتش این کشور مورد استفاده قرار می‌گرفت.
جنجال جدید در فیس‌بوکبه گزارش ایتنا از فارس به نقل از ورج، به دنبال شناسایی این گروه صدها سرباز نیروی دریایی ارتش آمریکا مورد بازپرسی و تحقیق قرار گرفته‌اند و بررسی این موضوع کماکان ادامه دارد.


گروه مخفی یاد شده مارینز یونایتد نام دارد و عکس‌ها یا به طور مستقیم بر روی این گروه فیس‌بوکی ارسال شده یا در پوشه‌ای در گوگل درایو ذخیره شده و به آن لینک داده شده است.

گروه مذکور نزدیک به ۳۰ هزار عضو داشته که برخی از آنها نظرهایی را هم در زیر هر یک از این عکس‌ها ارسال کرده‌اند.

این گروه در سال ۲۰۱۵ میلادی تاسیس شده و مردان عضو تفنگداران دریایی ایالات متحده، برخی اعضای نیروی دریایی آمریکا و تعدادی از اعضای نیروی دریایی سلطنتی انگلیس در آن عضویت داشته‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد تصاویر موجود در این گروه بدون کسب اجازه از صاحبان آنها ارسال شده‌اند و برخی از آنها نیز با هدف انتقام گیری از دختران عضو ارتش آمریکا تهیه شده اند. همچنین برخی اظهارنظرهای این گروه بسیار نژادپرستانه و توهین آمیز بوده‌اند.

در برخی موارد تصاویر برهنه همراه با اطلاعاتی عرضه شده‌اند که شناسایی دقیق فرد قابل مشاهده در عکس را ممکن می‌سازد. از جمله این اطلاعات می‌توان به نام و نام خانوادگی، رسته و رتبه نظامی، محل استقرار و غیره اشاره کرد. تحقیقات نشان داده که برخی عکس‌ها از حساب‌های کاربری خصوصی این زنان به سرقت رفته است. بر اساس اطلاعات موجود تعدادی از عوامل این اقدام از ارتش آمریکا اخراج یا تنبیه شده‌اند.
کد مطلب: 48301
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای