اختلال در خدمات کلود آمازون برای میلیون‌ها نفر دردسرساز شد

خبرگزاری فارس , 11 اسفند 1395 ساعت 16:04

ایتنا - از جمله سایت‌های مشهوری که به این علت دچار مشکل شدند می‌توان به نتفلیکس، اسپاتیفای، پینترست و بازفید اشاره کرد.
اگر چه اختلال ۴ ساعته در خدمات کلود شرکت آمازون کل اینترنت را از کار نینداخت، اما باعث شد صدهاهزار وب سایت و میلیون‌ها کاربر برای دسترسی به خدمات مورد نظر دچار مشکل شوند.


به گزارش ایتنا از فارس، از جمله سایت‌های مشهوری که به این علت دچار مشکل شدند می‌توان به نتفلیکس، اسپاتیفای، پینترست و بازفید اشاره کرد. همچنین ده‌ها هزار وب سایت کوچک که کاربر خدمات آمازون هستند هم با مشکل مواجه شدند.

بسیاری از مدیران سایت‌های اینترنتی ترجیح می‌دهند برای ارائه خدمات از امکانات شرکت‌های بزرگتر فناوری مانند آمازون استفاده کنند و ویدئوها، تصاویر و اطلاعات خود را بر روی سرورهای کلود آمازون ذخیره کنند، اما از دسترس خارج شدن این سرورها برای بسیاری از کاربران دردسرآفرین شد.

البته این خدمات به طور کامل از دسترس خارج نشد و برخی کاربران تنها از کندشدن دسترسی به آنها خبر دادند. این مشکل در دو ساعت ابتدایی وقوع بسیار جدی بود و پس از آن به تدریج کاهش یافت.

وقوع چنین مشکل گسترده‌ای برای آمازون تا به حال سابقه چندانی نداشته و آخرین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۵ بود که خدمات شرکت آمازون به مدت ۵ ساعت از دسترس خارج شد.

تعداد کل سایت‌هایی که به علت این نقص فنی دچار مشکل شدند بیش از ۱۴۸ هزار مورد تخمین زده می‌شود. مشکل مذکور از ساعت ۱۲:۳۵ دقیقه شب به وقت محلی آغاز شد و ظاهرا یک نقص نرم‌افزاری یا خطای انسانی عامل آن بوده است. بخش عمده این مشکل مربوط به آمریکا بوده است.


کد مطلب: 48259

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/48259/اختلال-خدمات-کلود-آمازون-میلیون-ها-نفر-دردسرساز

ايتنا
  https://www.itna.ir