۰
plusresetminus
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷

تأیید نشدن بیانیه گوگل در خصوص ابزار رمزگذاری ایمیل

ایتنا- گوگل تاکنون به طور رسمی ابزاری را در بخش وب‌استور کروم تنظیم نکرده است و این در حالی است که سه سال پیش اجرای این روند را تایید کرده بود.
تأیید نشدن بیانیه گوگل در خصوص ابزار رمزگذاری ایمیل


شرکت گوگل از توسعه‌دهندگان خواست تا تمام تلاش خود را برای رمزگذاری ایمیل‌های کاربرپسند به کار گیرند و این را یکی از ویژگی‌‌های رسمی مرورگر کمپانی گوگل برشمرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی‌.تی‌ورلد، چندی پیش این غول جست‌وجو اعلام نمود که ابزار رمزگذاری ایمیل کاربران که در سال ۲۰۱۴ آن را به صورت رسمی از ویژگی‌‌های مرورگر خود تبلیغ کرده بود، در واقع متعلق به این کمپانی نیست. در عوض، این یک پروژه کامل و جامع‌محور و منبع‌باز بوده است.


این ابزار به منظور ایجاد فرمتی در مرورگر گوگل کروم طراحی شده که از استانداردهای رمزگذاری ایمیل با عنوان اپن‌پی‌جی‌پی (OpenPGP) استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل شود که تنها کاربرانی که به رمزها آگاه هستند، می‌توانند ایمیل‌ها را بخوانند.

گفتنی است هدف اصلی گوگل از اجرای این پروژه، استفاده آسان‌تر از اپن‌پی‌جی‌پی بوده است.

گفته می‌شود این بیانیه به دنبال افشاگری‌های اسنودن (Edward Snowden) اعلام شده بود. با این وجود، غول جست‌وجوی اینترنتی هنوز هیچگونه پسورد رسمی در وب‌استور کروم در دسترس قرار نداده است. اما در عوض، تنها کد منبع این پروژه در گیت‌هاب موجود بوده و برای نصب آن به پسورد سخت‌تری نیاز است به خصوص برای کاربران غیرفنی، این امر دشوارتر خواهد بود.

شایان ذکر است که به موازات تلاش‌های گوگل، دیگران نیز در حال توسعه پروتکل‌های مخصوص برای رمزگذاری‌های جدید ایمیل هستند.
ماه گذشته، توسعه‌دهندگان برنامه لاوابیت (Lavabit)، همان برنامه‌ای که مورد استفاده اسنودن نیز بوده، اولین استاندارد رمزگذاری منبع‌باز را برای پیام‌نگاری‌های نظارتی منتشر کردند.
 
کد مطلب: 48238
نام شما
آدرس ايميل شما

شما در صورت فیلتر شدن تلگرام چه می‌کنید؟
با فیلترشکن همچنان از تلگرام استفاده می‌کنم
از یک پیام‌رسان خارجی دیگر استفاده می‌کنم
از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنم