۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱

آیا می‌ترسید که هوش مصنوعی، شغلتان را از شما بگیرد؟

ایتنا- علی رغم اینکه می‌دانیم، فناوری نوظهور هوش مصنوعی به مردم کمک خواهد کرد ولی بسیاری از افراد، هنوز از آن ترس دارند و با شنیدن نام آن، مضطرب می‌شوند.
آیا می‌ترسید که هوش مصنوعی، شغلتان را از شما بگیرد؟


علیرغم اینکه گفته می‌شود که فناوری هوش مصنوعی و ربات‌ها به انسان‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند کارهای خود را بهتر انجام دهند، لیکن باز هم بسیاری از افراد، از این فناوری استقبال نمی‌کنند و نگرانند که این فناوری نوظهور، شغلشان را از آنها را بگیرد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی.تی ورلد، مطابق آماری که اخیراً اعلام شد، تنها ۴% از ۲۰۰۰ نفری که در یک نظرسنجی در این خصوص شرکت کردند، تصورشان این بود که فناوری هوش مصنوعی، انجام کارها را برای آنها تسهیل می‌کند. در حالی که ۴۸% از این افراد بر این باور بودند که این فناوری، ممکن است کسب و کار آ‌نها را با مشکل مواجه سازد.

گفتنی است این نظرسنجی حاصل مطالعات شرکت سلکت‌هاب است که در زمینه فناوری کار می‌کند.  سؤال این‌جاست که چه کسانی از بابت جایگزینی ربات‌ها یا دیگر سیستم‌های هوشمند، بیشترین نگرانی را دارند.

طبق مطالعات سلکت‌هاب، کسانی که در زمینه نشر کتاب، خرده‌فروشی و ساختمان کار می‌کنند، بیشترین نگرانی را دارند. اما کسانی که در زمینه املاک و مستغلات، دولت و فناوری کار می‌کنند، به این فناوری نوظهور خوش‌بین بوده و بر این باورند که دستگاه‌های هوشمند، به آنها کمک می‌کند و کسب و کارشان را رونق می‌بخشد.


نتایج نظرسنجی نشان می‌داد که حداقل نگرانی مربوط به کسانی بود که در مشاغل املاک و مستغلات کار می‌کنند، کمتر از ۲۲% این افراد، از از دست دادن شغل خود می‌ترسیدند.
این مشاغل، به گونه‌ای هستند که به ارتباط و وجود انسان نیاز دارند و هوش مصنوعی کار چندان زیادی از پیش نخواهد برد. همچنین این نکته در گزارش به چشم می‌خورد که هوش مصنوعی در حال حاضر بعضی از مشاغل را به طور کامل از انسان‌ها سلب نموده و جایگاه خود را در آنها تثبیت کرده است.

البته شایان ذکر است اینکه افراد نگران باشند، به هیچ وجه مایه تعجب نیست، زیرا در سپتامبر سال قبل، پژوهش‌های فورستر، نشان داد که در پنج سال گذشته، هوش مصنوعی و سیستم‌های هوشمند، ۶% از مشاغل موجود در ایالات متحده را در دست گرفته است.
 
کد مطلب: 48200
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای