d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اشکالات اپلیکیشن وی.پی.ان اندروید در تست‌های حریم خصوصی
۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۳

اشکالات اپلیکیشن وی.پی.ان اندروید در تست‌های حریم خصوصی

ایتنا- اپلیکیشن‌های وی.پی.ان اندروید، ممکن است به جای حفاظت از کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت، آن‌ها را در معرض ریسک نشت داده‌ها قرار دهند.
اشکالات اپلیکیشن وی.پی.ان اندروید در تست‌های حریم خصوصی


به تازگی معلوم شده که اپلیکیشن‌های وی.پی.ان اندروید -که هم‌اکنون در فروشگاه گوگل‌پلی در دسترس است- ممکن است کاربران گوشی‌های هوشمند و تبلت را در معرض ریسک نشت داده‌ها قرار دهد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از کامپیوتر ویکلی، یافته‌های حاصل از تجزیه و تحلیل ۱.۵ میلیون اپلیکیشن موجود در فروشگاه رسمی اپلیکیشن موبایل گوگل، خبر از این ریسک می‌دهند.


مطابق این تحقیق، پژوهشگران CSIRO و دانشگاه‌های برکلی و نیوسوت‌ولز با بررسی ۲۸۳ اپلیکیشن اندروید به این نتیجه رسیدند که:
• ۱۸% ترافیک را رمزگذاری نمی‌کردند.
• ۸۴% داده‌های کاربر را نشت می‌دادند.
• ۳۸% با بدافزارها و نرم افزارهای مخرب ارتباط داشتند.


گفتنی است اپلیکیشن‌هایی که با بدافزارها آلوده شده‌ و در فروشگاه‌های غیررسمی اپلیکیشن اندروید به فروش می‌رسند، اصلاً مسئله جدیدی نیست، لیکن اپلیکیشن‌های امنیتی و حریم خصوصی که مشکل داشته و در فروشگاه رسمی به فروش می‌رسند، گوگل و کاربران اندرویدی را -که تاکنون فکر می‌کردند که به شکلی ایمن و بی‌خطر در اینترنت جست‌وجو می‌کنند- نگران نموده است.

اپلیکیشن‌های شبکه خصوصی مجازی (VPN)، با وجود آگاهی از حملات موجود در شبکه‌های وای‌فای به طور روزافزون مورد استفاده کاربران اندروید گرفته و کاربران، علاقه وافری به این اپلیکیشن‌ها دارند.

گراهام کلالی، وبلاگ‌نویس و کارشناس امنیتی، اذعان داشت که علاقه زیادی به فروشگاه اپلیکیشن گوگل دارم، اما اکثر نرم‌‌افزارهای مخرب اندروید که در این فروشگاه وجود دارد، در فروشگاه‌های ثالث نیز مشاهده می‌شود و به همین خاطر این امکان وجود دارد که اپلیکیشن‌های خطرناک، وارد گوگل‌پلی شوند.
مطابق نظر وی، گوگل، با وجود آن که در طول این سال‌ها پیشرفت زیادی نموده و قدرتمندتر شده،‌اما در این زمینه، همچنان از اپل عقب‌تر است.

وی همچنین افزود: اینکه فردی تصور کند که چون اپلیکیشن وی.پی.ان روی گوشی هوشمند خود نصب نموده، همین اپلیکیشن باعث به خطر افتادن اطلاعات او می‌شود، تصور کاملاً غلطی است. توصیه من این است که سعی کنید قیمت اپلیکیشن را از اولویت خود حذف نموده و به دنبال محصولی باشید که شهرت و اعتبار خوبی در میان کاربران دارد.
 
کد مطلب: 48172
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام