کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

طی سال جاری:

ورایزون اینترنت نسل پنجم را تست می‌کند

8 اسفند 1395 ساعت 18:02

ایتنا- ورایزون از الآن تا اواسط سال جاری، سرویس اینترنت بی‌سیم ۵ جی را در یازده کلان‌شهر ایالات متحده، تست می‌کند.
شرکت ورایزون قصد دارد که در سال جاری میلادی، سرویس‌های اینترنت بی‌سیم 5G را در ۱۱ کلان‌شهر آمریکا تست کند و مشتریان خود را در این مناطق پیدا کند. این تست‌ها، انواع سناریوهای استقرار این سرویس را نمایش خواهد داد.
گفته می‌شود نسل بعدی ارتباطات بی‌سیم، در مقایسه با فناوری امروز (نسل چهار) سرعتی به مراتب بالاتر، تأخیر بسیار کمتر و ظرفیت شبکه چندبرابری را ارائه خواهد داد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از تاپ‌تک نیوز، کسانی که روی پیشرفت و توسعه 5G کار می‌کنند، می‌گویند که این نسل جدید، طیف وسیعی از سرویس‌های پهن‌باند را برای سرگرمی، آموزش، تحرک و اینترنت اشیاء (IoT) عرضه خواهد کرد.

ورایزون این تست‌ها را با همکاری همکاران فوروم فنی نسل پنجم (۵جی.تی.اف) در شهرهای آن آربور، آتلانتا، برناردزویل، ان.جی، براکتون، ام.ای، دالاس، دنور، هوستون، میامی، ساکرامنتو، سیاتل و واشنگتن دی.سی، انجام می‌دهد.


سانیوگیتا شامساندر، مدیر برنامه‌ریزی زیرساخت شبکه ورایزون، اذعان داشت که از زمان راه‌اندازی ۵جی.تی.اف در اواخر سال ۲۰۱۵، حمایت‌های زیادی از این طرح، شده است.
ورایزون با مشارکت همکاران خود، تست‌های اولیه این فناوری را در سال گذشته آغاز نمود. همکاران مزبور شامل شرکت‌ها بزرگی چون اپل، سیسکو، اریکسون، اینتل، ال.جی، نوکیا، سامسونگ و کوالاکام می‌باشند.

شامساندر گفت که در این فاز از آزمایش طرح، برنامه ما این است که تجهیزات نمونه را با همان آرایش دقیقی که قصد داریم در شبکه تجاری خود بسازیم، اجرا کنیم. ما می‌خواستیم که با این آزمایش‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های موجود در مواد ساختمانی و موقعیت‌های جغرافیایی مختلف را ارزیابی کنیم.

ورایزون همچنین اعلام کرد که همکاران انجمن به خوبی می‌توانند چیپ‌ست‌ها، محصولات زیرساختی و دستگاه‌های مشتری خود را برای نسل بعدی پهن‌باندهای بی‌سیم، تجاری سازی کنند.

شایان ذکر است که ورایزون، تنها شرکتی نیست که سرویس‌های نسل پنجم بی‌سیم را در آمریکا متحده تست می‌کند. AT&T نیز اخیراً ادعا کرد که اولین آزمایش نسل پنجم را در آستین، تی.ایکس انجام داده و قصد دارد که در آینده‌ای نزدیک، سرویس اینترنت بی‌سیم 5G را به صورت تجاری در آستین و ایندیاپولیس معرفی کند.

طبق گفته آدام کوپه، نایب رئیس برنامه‌ریزی شرکت ورایزون، فناوری‌های نسل جدید بی‌سیم، از حمایت‌های زیادی از جمله حمایت کمیسیون ارتباطات فدرال برخوردار خواهند شد.
 


کد مطلب: 48171

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/48171/ورایزون-اینترنت-نسل-پنجم-تست-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir