۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵

مودم جدید LTE کوالکام با سرعت گیگابیت برای گوشی‌ها

ایتنا - با وجود اینکه کمپانی‌ها در حال توسعۀ فناوری 5G با نرخ انتقال دادۀ نجومی هستند، اما کوالکام همچنان در تلاش است تا از حداکثر ظرفیت شبکه‌های نسل چهارم استفاده کند.
مودم جدید LTE کوالکام با سرعت گیگابیت برای گوشی‌ها


شرکت کوالکام، از مودم LTE جدیدی با نرخ انتقال ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه رونمایی کرد که می‌تواند با سرویس‌های کابلی اینترنت نظیر گوگل فایبر رقابت می‌کند. مودم اسنپ‌دراگون ایکس۲۰، سرعت دانلود را از ۱ گیگابیت بر ثانیه -که در حال حاضر توسط اسنپ‌دراگون ایکس۱۶ ارائه می‌شود- به ۱.۲ گیگابیت بر ثانیه رسانده است.

گفتنی است با وجود اینکه کمپانی‌ها در حال توسعه فناوری 5G با نرخ انتقال داده نجومی هستند، اما کوالکام همچنان در تلاش است تا از حداکثر ظرفیت شبکه‌های نسل چهارم استفاده کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ورج، این کمپانی آمریکایی از مودم ال.تی.ای جدیدی با نام اسنپ‌دراگون ایکس۲۰ رونمایی کرده است که این مودم در مقایسه با نسل پیشین مودم ال.تی.ای کوالکام ۲۰ درصد سریع‌تر شده است و از این نظر می‌تواند با سرعتی که سرویس‌های کابلی نظیر گوگل فایبر در اختیار کاربران قرار می‌دهد، برابری کند.

مودم ایکس ۲۰ کوالکام این قابلیت را دارد که تا ۱۲ استریم دانلود جداگانه را از شبکه 4G مخابراتی با ظرفیت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه برای هر دستگاه دریافت کند. سرعت آپلود با این مودم به بیش از ۱۵۰ مگابیت در ثانیه می‌رسد.


البته این سرعت به محض قرار گرفتن تراشه بر روی گوشی محقق نمی‌شود. در سال گذشته، کوالکام به ورج اعلام کرده بود که برای مودم ایکس ۱۶، در شبیه‌سازی‌ها، سرعت‌های متوسط در محدوده ۱۱۲ تا ۳۰۷ مگابیت بر ثانیه و حداکثر سرعت روی ۵۳۳ مگابیت بر ثانیه بوده است.
به احتمال زیاد، سرعت‌های متوسط در مودم ایکس۲۰، به لطف حداکثر سرعت بالاتر، از این مقادیر هم پیشی خواهد گرفت.

از دیگر قابلیت‌های این تراشه باید به پشتیبانی از مکالمات صوتی مبتنی بر ال.تی.ای با کیفیت بالا روی گوشی‌های هوشمند دو سیم کارته اشاره کرد که البته این ویژگی بیشتر در کشور‌هایی نظیر چین موضوعیت دارد، چراکه بهره‌گیری از گوشی‌های هوشمند دو سیم کارته در این کشور‌ها مرسوم است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که این مودم به این زودی، راهی بازار نخواهد شد.
در حال حاضر نمونه‌هایی از مودم ایکس ۲۰ کوالکام در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، اما انتظار نمی‌رود که تا نیمه اول سال ۲۰۱۸، هیچ گجتی با بهره‌گیری از این مودم راهی بازار شود.
 
کد مطلب: 48154
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام