۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱

رباتی که کودکان فلج مغزی را درمان می‌کند

ایتنا - محققان دانشگاه جرجیا ربات کوچکی طراحی کرده‌اند که کودکان را تشویق به فعالیت بیشتر کرده و به ورزش درمانی آنها کمک می‌کند.
رباتی که کودکان فلج مغزی را درمان می‌کند


به تازگی رباتی ساخته شده که برای کمک به درمان کودکانی که با بیماری فلج مغزی دست به گریبان هستند، قابل استفاده است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از دیجیتال ترندز، با توجه به از کارافتادن ماهیچه‌های بدن این کودکان و ناتوانی‌های شدید آنها محققان دانشگاه جرجیا ربات کوچکی طراحی کرده‌اند که کودکان را تشویق به فعالیت بیشتر کرده و به ورزش درمانی آنها کمک می‌کند.

ربات یاد شده از طریق گفتگو با کودکان و تشویق آنها به فعالیت اجتماعی به حرکت و فعالیت بیشتر آنها کمک می‌کند و در محیط‌های خانگی نیز قابل استفاده است. پرفسور آینا هوارد مجری اصلی این طرح می‌گوید درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی که با مشکلاتی مانند اوتیسم، تومور مغزی و ... مواجه هستند از طریق تحریک آنها به فعالیت و گفتگو با استفاده از ربات یاد شده ممکن است.

ربات یاد شده علاوه بر خانه در محیط‌های درمانی و کلینیکی هم قابل استفاده است و با استفاده از آن می‌توان عملکرد و وضعیت بیماران را زیر نظر گرفت و بازخوردهای ناشی از فعالیت و تحرک آنان را نیز دریافت نمود.

این ربات که داروین نام دارد، با موفقیت بر روی تعدادی کودک فلج مغزی آزمایش شده و به تحرکات فیزیکی مختصر انها انجامیده است. پس از تکمیل آزمایش‌ها استفاده عملیاتی از ربات داروین آغاز خواهد شد.
کد مطلب: 48097
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام