۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۷

یک ویروس نفوذی جدید در سیستم‌عامل اندروید به شکل فایل فلش

ایتنا - سیستم‌عامل اندروید فایل مخربی به نام Android/TrojanDownloader.Agent.Jl را در خود جای داده که بر روی گوشی کاربران نصب می‌شود.
یک ویروس نفوذی جدید در سیستم‌عامل اندروید به شکل فایل فلش


طراحان تازه ترین ویروس آلوده‌کننده گوشی‌های اندرویدی آن را در قالب فایل به‌روزرسان برنامه فلش به کاربران ارائه داده و برای فریب آنها تلاش می‌کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، اگر عادت دارید به طور مرتب فایل‌های به‌روزرسان برنامه چندرسانه‌ای فلاش را بر روی گوشی‌های خود بارگذاری کنید، از این پس باید با دقت بیشتری این کار را انجام دهید. در روزهای اخیر ویروس خطرناکی در قالب چنین فایلی از طریق شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های آلوده در حال انتشار است.

به همین منظور لینکی برای کاربران ارسال شده و از آنها خواسته می‌شود تا برای به‌روزکردن برنامه فلش از طریق نصب یک پلاگين در مرورگر اینترنتی خود به صفحه خاصی مراجعه کنند. اما در عمل فایل مخربی به نام Android/TrojanDownloader.Agent.Jl بر روی گوشی کاربران نصب می‌شود.

این بدافزار بعد از نصب، پیام جعلی را در مورد غیرفعال شدن حالت کاهش مصرف باتری در صورت نزدیک شدن به اتمام شارژ به نمایش درمی‌آورد و از کاربر می‌خواهد این قابلیت را در بخش تنظیمات فعال کند. اما در صورتی که کاربر به صفحه جعلی که توسط این ویروس نمایش داده، مراجعه کرده و گزینه فعال‌سازی را انتخاب کند، در عمل دسترسی آن به بخش اعظم محتوای ذخیره شده بر روی تلفن همراه را ممکن کرده است.

ویروس یاد شده سپس با اتصال به یک سرور، داده‌های سرقت شده را برای آن ارسال کرده و بدافزارهای بیشتری را برای جاسوسی و نمایش تبلیغات ناخواسته بر روی گوشی به آن ارسال می‌کند. این ویروس به راحتی قابل پاکسازی از روی گوشی نیست و برای این کار باید از نرم‌افزارهای امنیتی پیشرفته استفاده کرد.
کد مطلب: 48083
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام