۰
plusresetminus
يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

فعالیت انحصارطلبانه گوگل بر ضد سامسونگ کره‌ای‌ها را نگران کرده است

ایتنا - سیستم‌عامل اندروید بیش از ۸۰ درصد از کل بازار سیستم‌عامل را در کشور کره جنوبی در اختیار دارد.
فعالیت انحصارطلبانه گوگل بر ضد سامسونگ کره‌ای‌ها را نگران کرده است


مقامات کره‌ای در حال تحقیق در مورد فعالیت‌های گوگل در این کشور هستند تا مشخص شود آیا این شرکت برای جلوگیری از توسعه سیستم‌عامل تایزن سامسونگ اقدامات تخریبی داشته یا خیر.


به گزارش ایتنا از فارس، گوگل متهم است که جلوی توسعه سیستم‌عامل تایزن را گرفته تا برتری سیستم‌عامل اندروید در بازار گوشی‌های هوشمند حفظ شود و سامسونگ کماکان از اندروید در گوشی‌های هوشمند تولیدی خود استفاده کند.

کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی در حال تحقیق در این زمینه است تا مشخص شود آیا رفتارهای گوگل در بازار سیستم‌عامل‌های همراه رقابتی بوده یا خیر. اسناد و اطلاعات موجود در این زمینه در اختیار حزب دموکراتیک کره جنوبی نیز قرار گرفته که اصلی‌ترین حزب مخالف دولت فعلی کره جنوبی نیز محسوب می‌شود.

سیستم‌عامل اندروید بیش از ۸۰ درصد از کل بازار سیستم‌عامل را در کشور کره جنوبی در اختیار دارد و سیستم‌عامل تایزن سامسونگ چندان مورد توجه قرار نگرفته است. گوگل در سال ۲۰۱۱ قراردادی با سامسونگ منعقد کرده بود که بر طبق آن اندروید به عنوان سیستم‌عامل پیش فرض بر روی تولیدات سامسونگ نصب می‌شود. همچنین برنامه‌های یوتیوب و جی‌میل به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های این شرکت در دسترس بودند.

بر همین اساس سامسونگ اجازه نداشت بر مبنای الگوریتم‌های گوگل دست به تولید نرم‌افزار جدید بزند. در همان زمان دو موتور جستجوی مشهور کره‌ای به نام‌های Naver و Daum در این زمینه از گوگل شکایت کردند و خواستار تحقیقات در مورد عملکرد انحصارطلبانه این شرکت شدند. در سال ۲۰۱۳ گوگل از اتهامات وارده تبرئه شد، اما تحقیقات جدید در مورد این شرکت از ماه می گذشته آغاز شده است.
کد مطلب: 48080
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است