۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۳

اندروید نوقا به ذائقه گلکسی S۷ خوش نیامد

ایتنا- عمر باتری سامسونگ گلکسی S7و گلکسی S7 Edge پس از به‌روزرسانی به اندروید ۷.۰ نوقا کاهش می‌یابد.
اندروید نوقا به ذائقه گلکسی S۷ خوش نیامدبه گزارش ایتنا از ایسنا، کاربران سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge شاید با آخرین به‌روزرسانی اندروید به ۷.۰ نوقا خوشحال شوند، اما برخی از شکایات این رضایت را دچار خدشه می‌کند.


بر اساس گزارشی که در وب‌سایت تک‌تایمز آمده است: به‌روزرسانی اندروید N برای گوشی‌های هوشمند سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge عمر باتری آنها را کاهش می‌دهد و کاربرانی که گوشی‌های خود را به نرم‌افزار جدید به‌روز کرده‌اند، شاهد این تخلیه باتری بودند.

البته قبل از اینکه این به‌روزرسانی صورت بگیرد، سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge هر دو باتری مناسب و معقولی ارائه می‌دادند. با این حال، پس از به‌روزرسانی به اندروید ۷.۰ نوقا از اندروید مارشمالو، کاربران از این دو گوشی هوشمند به دلیل مواجهه با مشکلات باتری شکایت کردند.

برای آزمایش این نظریه، آزمونی برروی گوشی‌های سامسونگ گلکسی S۷و گلکسی S7 Edge تحت شرایط مشابه مانند تنظیمات روشنایی صفحه نمایش و همچنین انجام برخی از وظایف در هر دو گوشی هوشمند قبل و پس از به‌روزرسانی انجام شد.

با توجه به آزمونی که انجام شد، گلکسی S7 با اندروید ۷.۰ نوقا به مدت ۶ ساعت دوام آورد درحالی که همین گوشی با اندروید مارشمالو به مدت ۶ ساعت ۳۷ دقیقه کار می‌کرد که این موضوع نشان از کاهش ۹.۴ درصدی عمر باتری است.

همچنین باتری گلکسی S7 Edge که با استفاده از اندروید ۷.۰ نوقا ۶ ساعت و ۳۵ دقیقه دوام آورد، پیش از آن با نسخه اندروید ۶.۰ مارشمالو می‌توانست به مدت ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه کار کنند که زوالی ۸.۱ درصدی در باتری را نشان می‌دهد.

به طور کلی به‌روزرسانی اندروید با ویژگی‌های مناسبی در جهت افزایش عملکرد دستگاه همراه است اما هم‌زمان نرم‌افزارهای جدیدتری که به سخت‌افزارهای قدیمی تحمیل می‌شوند، موجب مصرف برق بیشتر می‌شوند.

هنوز مشخص نیست که آیا سامسونگ قادر به حل مسئله تخلیه باتری برای سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge هنگام به‌روزرسانی به اندروید ۷.۰ نوقا خواهد بود یا خیر.
کد مطلب: 48012
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام