۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴

گوگل امکانات شبکه اجتماعی خود را افزایش می‌دهد

ایتنا- گوگل از مدت‌ها پیش در حال آزمایش این خدمات بود و حالا دیگر تمامی کاربران می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.
گوگل امکانات شبکه اجتماعی خود را افزایش می‌دهد


گوگل برخی قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی را به خدمات نقشه خود افزوده که به کاربران امکان می‌دهد فهرستی قابل جستجو از موقعیت جغرافیایی اماکن محبوب خود را بر روی نقشه گوگل به اشتراک بگذارند.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از آرس تکنیکا، کاربران از مدت‌ها قبل می‌توانستند موقعیت جغرافیایی نقاط مهم را در نقشه گوگل علامت بزنند، اما حالا عموم کاربران می‌توانند این فهرست‌ها را که به سلیقه خود تهیه کرده‌اند به اشتراک گذاشته و دیگر کاربران را از این فهرست‌ها و جزئیات آنها مطلع کنند.

خدمات یاد شده از طریق نسخه موبایلی برنامه نقشه گوگل در دسترس است و افراد می‌توانند فهرست‌های تهیه شده خود را در دسترس دوستان و اقوامشان قرار دهند.

گوگل از چند ماه قبل در حال آزمایش این خدمات بود و آن را در دسترس عده معدودی قرار داده بود که از جمله آنها می‌توان به برخی کاربران خاص همکار گوگل و افرادی مشارکت کننده در توسعه نقشه‌های گوگل اشاره کرد.

برای استفاده از این خدمات کافیست کاربر با دوبار لمس نقطه‌ای بر روی نقشه آن را علامت بزند. سپس با یک بار لمس نقطه علامت زده شده گزینه ذخیره را انتخاب کند. با این کار چند فهرست از پیش طراحی شده توسط گوگل نمایش داده می‌شود که از جمله آنها می‌توان به محل های مورد نظر برای بازدید، محل‌های ستاره زده شده و محل‌های محبوب اشاره کرد.

کاربر می‌تواند موقعیت مورد نظر را در یکی از این فهرست‌ها بگنجاند یا فهرست جدیدی ایجاد کرده و از عناوین شخصی برای آنها استفاده کند. محتوای این فهرست‌ها در منوی نقشه گوگل و در پوشه اماکن شما قابل مشاهده است. در هر یک از این فهرست‌ها گزینه به اشتراک گذاری موجود است که ایجاد لینک به اشتراک گذاری و ارسال به شبکه‌های اجتماعی را ممکن می‌کند.
کد مطلب: 48001
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر