۰
plusresetminus
شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۱

عرضه دستیار کمکی گوگل بر روی دستگاه‌های اندروید

ایتنا- مطابق اظهارات منابع آگاه، نباید نگران بود، زیرا این دستیار کمکی خیلی سریع‌تر از آنچه فکرش را کنید، وارد بازار خواهد شد.
عرضه دستیار کمکی گوگل بر روی دستگاه‌های اندروید


به نظر می‌رسد موضوع دستیارهای نرم‌افزاری، به یکی از داغ‌ترین و مطرح‌ترین زمینه‌های رقابت برنامه‌نویسان و طراحان برای شرکت‌های بزرگ به شمار می‌رود.
البته در این زمینه عناوین پیشرو و باسابقه مانند اپل با سیری جایگاه خود را دارند، اما دیگر رقبای بزرگ و با قدرت هم در حال عرضه محصولات خود در رده جهانی هستند.

هرچند دستیار گوگل پیش‌تر بر روی برخی محصولات محدود این شرکت عرضه شده بود،‌ اما به زودی و طی ماه‌های آتی شاهد حضور برنامه دستیار کمکی گوگل با عنوان ای‌آی (AI) بر روی دستگاه‌های جدید اندروید علاوه بر پیکسل لاین نیز خواهیم بود.
گفتنی است نرم‌افزار مورد بحث در ابتدا حاوی یک پیام مقدماتی بوده که به وضوح افرادی را مخاطب قرار می‌دهد که پیش از این از سیستم‌های دستیار استفاده نکرده‌اند.


به گزارش رایورز به نقل از انگجت، همچنین مدیر "اندروید تی‌وی" شرکت گوگل نیز تأیید کرده که این محصول نیز به زودی این قابلیت را دریافت خواهد کرد. البته هنوز در خصوص زمان عرضه آن برای کاربران دستگاه‌های اندروید، اطلاع دقیقی در دست نیست.

شایان ذکر است که دستیار گوگل تا حال حاضر به صورت انحصاری برای گوشی‌های پیکسل موجود بوده است، تاکنون گوگل هیچ‌گاه در خصوص این که آیا این دستیار به تمامی دستگاه‌های دیگر نیز راه پیدا خواهد کرد یا خیر هیچ سخنی نگفته است.


در مجموع، این احتمال بسیار زیاد است که به زودی شاهد حضور دستیار کمکی گوگل با عنوان ای‌آی بر روی دستگاه‌های اندروید باشیم؛ اما اینکه چه زمانی این امر به وقع می‌پیوندد و یا اینکه دستگاه‌های کنونی شما چه ویژگی‌هایی خواهند داشت، مواردی هستند که همچنان در ابهام قرار دارند.

اما مطابق اظهارات منابع آگاه، نباید نگران بود، زیرا این دستیار کمکی خیلی سریع‌تر از آنچه فکرش را کنید، وارد بازار خواهد شد. گوگل به تحلیلگران بتا یک نسخه از آلفا در خصوص برنامه جست‌وجوی اندرویدی ارائه داده که باعث حمایت از دستیار گوگل بر روی نرم‌افزارهایی می‌شود که پیکسلی نیستند.

شما می‌توانید حتی قبل از اجرای رسمی برنامه بتا، با کارکرد این نرم‌افزار آشنا شوید. ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها منتظر نسخه متناسب با دستگاه اندرویدی خود بمانید. با این وجود، به نظر می‌رسد گوگل همچنان قصد دارد دامنه دسترسی با سرعت نسبی را در سطح جهانی گسترش دهد.
 
کد مطلب: 47996
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام