d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - چرا نوقا مهجور ماند؟!
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷

چرا نوقا مهجور ماند؟!

ایتنا- به‌روز‌رسانی‌هابا تاخیر انجام‌ می‌شوند و شاید همین دلیل مهمی برای عدم استقبال از نوقا باشد.
چرا نوقا مهجور ماند؟!


در حالی که در دسامبر سال گذشته میلادی سیستم عامل اندروید ۷ نوقا تنها بر روی ۰.۴ درصد گوشی‌های همراه نصب شده بود این رقم بعد از گذشت چند ماه تازه به ۱.۲ درصد رسیده است.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از اوبرگیزمو، نتایج تازه‌ترین بررسی‌های خود شرکت گوگل نشان می‌دهد که نسخه ۷ اندروید نوقا بر روی ۰.۹ درصد از گوشی‌ها و نسخه ۷.۱ آن بر روی ۰.۳ درصد از گوشی‌ها نصب شده و کل این رقم به تنها ۱.۲ درصد می‌رسد.

به روزرسانی بسیار کند گوشی‌های هوشمند و عرضه همراه با تاخیر اندروید نوقا برای آنها عامل اصلی این وضعیت است. به نظر می‌رسد در ماه‌های آینده با عرضه اندروید ۷ برای تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند این وضعیت تغییر کند.

هم اکنون ۳۰.۷ درصد کاربران گوشی‌های اندرویدی از نسخه ۶ این سیستم عامل استفاده می‌کنند و نسخه ۵.۱ اندروید هم مورد استفاده ۲۳.۱ درصد از این افراد قرار دارد. رتبه‌بعدی مربوط به نسخه ۴.۴ سیستم عامل اندروید است. تعداد کاربران نسخه‌های ۲.۳.۳ تا ۲.۳.۷ و ۴.۰.۳ تا ۴.۰.۴ هم هر کدام به حدود یک درصد کاهش یافته است.

انتظار می‌رود همزمان با برگزاری کنگره جهانی موبایل تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند مجهز به نسخه ۷ سیستم عامل اندروید عرضه شوند.
کد مطلب: 47991
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام