۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹

مرگ سیستم‌عامل فایرفاکس و اخراج 50 کارمند موزیلا

ایتنا - موزیلا رویکرد خود را در ارتباط با اینترنت اشیا تغییر داده و از این پس ترجیح می‌دهد بیشتر در زمینه تولید محصولات تجاری و تحقیق و توسعه در همین زمینه متمرکز شود.
مرگ سیستم‌عامل فایرفاکس و اخراج 50 کارمند موزیلا


شرکت موزیلا که با طراحی سیستم‌عاملی موسوم به فایرفاکس به دنبال تسخیر دنیای اینترنت اشیا بود دیروز از اخراج ۵۰ کارمند فعال در این حوزه و پایان کار سیستم‌عامل مذکور خبر داد.


به گزارش ایتنا از فارس، پیش از این گروه بزرگی برای طراحی سیستم‌عامل مذکور تلاش می‌کردند که موزیلا روز گذشته ۵۰ کارمند باقی‌مانده فعال در این زمینه را هم اخراج کرد. همچنین اجرای دیگر طرح های مرتبط با این سیستم‌عامل نیز متوقف شد.

موزیلا می‌گوید رویکرد خود را در ارتباط با اینترنت اشیا تغییر داده و از این پس ترجیح می‌دهد بیشتر در زمینه تولید محصولات تجاری و تحقیق و توسعه در همین زمینه متمرکز شود. البته این امر به معنای بی‌توجهی کامل به فناوری‌های نوظهور نخواهد بود.

آری جکسی معاون موزیلا در حوزه محصولات اینترنت اشیا و برنارد نیوکس مدیر نرم‌افزارهای این گروه هم موزیلا را ترک کرده‌اند. این شرکت اولین نسخه از سیستم‌عامل فایرفاکس را در سال ۲۰۱۳ عرضه کرد و از آن پس تاکنون تلاش کرده بود با همکاری با برخی شرکت‌های فناوری زمینه استفاده از این سیستم‌عامل را به طور گسترده فراهم آورد.

اما این شرکت هم مانند مایکروسافت و بلک‌بری در این زمینه موفقیت چندانی به دست نیاورد. موزیلا قبلا هم در زمینه عرضه سیستم‌عامل هوشمند برای گوشی‌های همراه ناکام مانده بود.
کد مطلب: 47851
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر