۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
برای نخستین بار:

ادعای بانک ملی ابوظبی مبنی بر استفاده از بلاک‌چین در پرداخت‌ها

ایتنا- بانک ملی ابوظبی، از فناوری مبتنی بر بلاک‌چین برای ارائه خدمات پرداخت برون مرزی به مشتریان خود استفاده می‌کند و اعلام کرده است که اولین باری است که چنین خدماتی در کل منطقه ارائه می‌گردد.
ادعای بانک ملی ابوظبی مبنی بر استفاده از بلاک‌چین در پرداخت‌ها


فناوری بلاک‌چین می‌تواند به اینترنت هویت داده و با استفاده از روش‌های جدید رمزنگاری که ارائه می‌دهد، از دستکاری داده‌ها جلوگیری کند. بلاک‌چین یک فناوری جدید و پروتکلی اینترنتی است که در تراکنش‌های مالی آنلاین به کار گرفته می‌شود؛ اما می‌توان کاربردهای دیگری نیز برای آن پیدا کرد.
بطور کلی بلاک‌چین طراحی شد تا جلوی کلاهبرداری در معاملات گرفته شود. این فناوری در واقع یک پایگاه داده‌ توزیع ‌شده است که هر کسی می‌تواند در آن، اعتبار معاملات را بررسی کند.


به گزارش ایتنا، بانک یو.ای.ای (UAE) قصد دارد که با استفاده از خدمات مبتنی بر بلاک‌چین که توسط شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی ریپل (Ripple) ارائه می‌گردد، پرداخت‌های برون‌مرزی را برای مشتریان خود در سراسر خاورمیانه، آسان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر کند.


بانک جهانی در گزارش سالیانۀ خود در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که امارات متحده عربی، چهارمین کشور در زمینه نقل و انتقال منابع مالی در جهان است و معاملات آن به بیش از ۱۹ میلیارد دلار (۷۰ میلیارد درهم امارات) می‌رسد. فناوری مالی ریپل، با زیرساخت پرداخت‌های ان.بی.ای.دی (NBAD) برای انتقال فوری منابع مالی، یکپارچه خواهد شد.

وینیت وارما (Vineet Varma)، رییس بانکداری معامله جهانی ان.بی.ای.دی، گفت که ما همیشه به دنبال کشف راه‌های جدیدی برای افزایش تجارب مشتریان خود هستیم و امیدواریم که با استفاده از بلاک‌چین، نیازهای مشتریان خود را برآورده کرده و خدمات انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتری ارائه دهیم.

بانک ملی ابوظبی، اولین بانک در منطقه است که فناوری ریپل را به مشتریان ارائه می‌کند و نام خود را هم‌ردیف شرکت‌هایی نظیر سانتاندر (Santander)، استاندارد چارترد (Standard Chartered) و یونی‌کردیت (UniCredit) قرار می‌دهد.
همچنین بورس اوراق بهادار ابوظبی یا ای.دی.ایکس (ADX) در بخش مالی خاورمیانه، برای ارائه دسترسی کنترل شده به اسناد مجمع عمومی سالانه یا ای.جی.ام (AGM) از شرکت‌های لیست شده برای خدمات دستگاه‌های تلفن همراه، از بلاک‌چین استفاده می‌کند.

اما فقط بخش مالی نیست که از امکانات بلاک‌چین استفاده می‌کند بلکه طبق پیش‌بینی کارشناسان، بلاک‌چین کاربردهای زیادی برای نهادهای دولتی منطقه این خواهد داشت و می‌تواند از این طریق، بروکراسی را در خاورمیانه کاهش دهد و معاملات و فرآیندها را سرعت بخشد.
 
کد مطلب: 47843
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر