۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱

قابلیت‌های متعدد تراشه سفارشی بعدی مک

ایتنا - بنظر می‌رسد اپل به سمت استقلال از پردازنده‌های اینتل پیش می‌رود.
قابلیت‌های متعدد تراشه سفارشی بعدی مک


تراشه‌های اختصاصی مبتنی بر ای.آر.ام اپل، به هیچ وجه در حال حاضر جایگزین پردازنده‌های استاندارد اینتل نمی‌شود، بلکه آنها را تقویت نیز می‌کند. پردازنده‌های اینتل، چیزی در حدود یک دهه است که کامپیوترهای مک اپل را تغذیه می‌کند.
اپل، در طراحی تراشه‌های مبتنی بر ای.آر.ام سری ای(A) برای آیفون و آی‌پد نیز موفقیت‌هایی را کسب کرده است. بلومبرگ گزارش داد که این شرکت قصد ندارد که جای تراشه‌های اینتل را روی دستگاه‌های مک خود بگیرد بلکه صرفاً می‌خواهد در این زمینه، دستی بر آتش داشته باشد و سیلیکون‌های طراحی شدۀ خود را آزمایش کند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، مارک گورمن(Mark Gurman) و آیان کینگ (Ian King) از بلومبرگ، به تازگی نوشتند که اپل در حال ساختن تراشه‌های مبتنی بر ای.آر.ام با قابلیت پاور‌ نپ (Power Nap) می‌باشد.
پاور نپ، قابلیتی است که مک‌بوک‌های اپل با بهره‌گیری از آن، در حالتی که صفحه نمایش، خاموش است و هیچ‌گونه استفاده‌ای از مک‌بوک نمی‌شود، اقدام به دریافت ایمیل و همچنین به‌روزرسانی نرم‌افزارها در کنار سایر قابلیت‌ها نظیر همگام سازی وقایع تقویم می‌کند.

این قابلیت برای پردازش از تراشه‌های اینتل استفاده می‌کند که این کار باعث صرف شارژ باتری می‌گردد اما با تراشه‌های مبتنی بر ای.ام.آر، مصرف باتری به میزان شایان توجهی کمتر خواهد شد.


استفاده از پردازنده‌های مورد بحث، اولین گام برای کنار گذشتن کامل پردازنده‌های اینتل است.
البته بلومبرگ اعلام کرد که استقلال کامل از اینتل، به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد اما اپل از سال ۲۰۱۰، منابع مالی زیادی را روی تراشه‌های خود سرمایه گذاری کرده و برای به‌روزرسانی اپل بدون تکیه بر اینتل، آزادی بیشتری دارد.

شایان ذکر است که تراشه مذکور، اولین تراشه طراحی شده توسط اپل نیست که قرار است روی مک نصب شود.
اپل اخیراً از نسل جدید تراشه اختصاصی مورد استفاده در مک‌‌ها با نام تی یک(T1) رونمایی کرده است. این تراشه پردازش‌های مورد نیاز برای نوار لمسی را انجام می‌دهد.

البته اپل در مورد این تراشه، جزئیات زیادی گزارش نکرده است، اما به نظر می‌رسد که مک‌بوک پرو (MacBook Pro) بعدی، یک تراشه ای.آر.ام دیگر هم داشته باشد که باعث استقلال بیشتر این شرکت از پردازنده‌های اینتل می‌شود.
 
کد مطلب: 47841
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام