d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آمازون و مایکروسافت برعلیه ترامپ
۰
plusresetminus
شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶

آمازون و مایکروسافت برعلیه ترامپ

ایتنا - جف بزوس مدیرعامل آمازون با ارسال ایمیلی به کارمندانش از آمادگی گروه حقوقی این شرکت برای حمایت از دادستان کل واشنگتن خبر داده است.
آمازون و مایکروسافت برعلیه ترامپ


با اصرار ترامپ به اجرای سیاست‌های ضدمهاجرتی خود شرکت‌های فناوری آمریکا نیز نبرد حقوقی با وی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از ورج، مایکروسافت و آمازون که نگران ممنوع شدن ورود نیروهای کار مستعد به آمریکا و تشدید مشکلات خود هستند، قصد دارند با توسل به قوه قضاییه این کشور مانع از اجرای فرمان وی به منظور ممنوع کردن ورود مهاجران به آمریکا شوند.

باب فرگوسن دادستان کل واشنگتن دادخواستی را بر ضد دستور ترامپ تهیه و ارسال کرده و از این طریق به دنبال بی‌اثر کردن دستور ترامپ در مورد ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به ایالات متحده است.

علاوه بر مایکروسافت و آمازون، Expedia‌ هم در این نبرد حقوقی شرکت کرده و قرار است این شرکت‌ها اطلاعاتی را در مورد تاثیر منفی این دستور بر فعالیت‌های خود به دادگاه ارائه کنند و در صورت لزوم در دادگاه شهادت دهند.

جف بزوس مدیرعامل آمازون با ارسال ایمیلی به کارمندانش از آمادگی گروه حقوقی این شرکت برای حمایت از دادستان کل واشنگتن خبر داده و افزوده که این شرکت انتخاب‌های حقوقی دیگری نیز خواهد داشت. Expedia هم قرار است به زودی در این مورد بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کند.

در دادخواست مذکور ممنوعیت مهاجرتی مذکور بر خلاف قانون اساسی آمریکا دانسته شده و چنین کاری عامل دوری اعضای خانواده‌ها، آسیب دیدن به ساکنان واشنگتن، وارد آمدن خسارات اقتصادی، ضرر رسیدن به شرکت‌های مستقر در واشنگتن و ... دانسته شده است.

اگر چه مدیران دهها شرکت فناوری دیگر مانند فیس بوک، تسلا و گوگل علیه ترامپ و سیاست ضدمهاجرتی وی اظهارنظر کرده‌اند، اما تنها سه شرکت که هر سه در واشنگتن دفاتر بزرگی دارند بر علیه وی شکایت کرده‌اند.
کد مطلب: 47827
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام