۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶

سهم کاربران ایرانی 15درصد از ترافیک دیتای موبایل دنیا

ایتنا- مدیرعامل اپراتور همراه اول گفت: سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل ۱۵ درصد دنیا است.
سهم کاربران ایرانی 15درصد از ترافیک دیتای موبایل دنیاوحید صدوقی امروز در مراسم رونمایی از پروژه‌های همراه اول گفت: ۱.۸ درصد جمعیت کاربران موبایل در دنیا ایرانی هستند.


به گزارش ایتنا از مهر، وی با اشاره به اینکه میزان ترافیک دیتای موبایل در دنیا طی یک سال ۴۰۰ هزار پتابایت برآورد می شود، خاطرنشان کرد: سهم ایران از ترافیک دیتای موبایل ۱۵ درصد دنیا است و ۶۰۰ پتابایت برآورد شده است.

صدوقی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به سهم یک درصدی ایران از جمعیت جهان، سهم ترافیک دیتای موبایل از سوی ایران باید به ۱۷ برابر وضعیت کنونی برسد.

مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه باید حجم ترافیک دیتای موبایل توسط ۳ اپراتور موبایل ایران از ۶۰۰ پتابایت به ۱۰ هزار پتابایت برسد، خاطرنشان کرد: هم اکنون رتبه ایران در سرعت نسل چهارم اینترنت موبایل ۷۱ است و متوسط سرعت اینترنت نسل چهارم موبایل ۱۲ مگابیت برآورد می‌شود.

وی تاکید کرد: در صورت حمایت وزارت ارتباطات، اپراتورهای موبایل متعهد می‌شوند که از نظر سرعت اینترنت نسل چهارم به جایگاه ۱۰ رتبه اول دنیا در این فناوری دست پیدا کنند.

در این مراسم با حضور روسای دانشگاه‌های شریف، شهید بهشتی، صنعتی اصفهان و دانشگاه شیراز قرارداد مشارکت برای تاسیس ۴ شرکت دانش بنیان برای شتابدهی به ایده‌های نوآورانه منعقد شد.
کد مطلب: 47795
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Iran, Islamic Republic of
0.15 درصد یعنی کمتر از 1 درصد
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است