۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸

اپل؛ اشتراک گذاری اطلاعات آی کلود و هوشمند سازی آیفون‌ها

ایتنا- اعتقاد و باور شرکت اپل این است که حریم خصوصی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اما سرویس‌هایی نظیر سیری (Siri) وقتی بهتر کار می‌کند که شرکت بتواند داده‌های واقعی را تجزیه و تحلیل کند.
اپل؛ اشتراک گذاری اطلاعات آی کلود و هوشمند سازی آیفون‌ها


مدت‌های مدیدی است که شرکت اپل، در خصوص موضوع مهم "حریم خصوصی" شعارهای فراوانی می‌دهد و در این زمینه، یک مدعی جدی به شمار می‌رود، اما ظاهراً این شرکت قصد دارد برای بهبود برخی سرویس‌های خود همچون تشخیص صدای سیری (Siri) از اطلاعات شخصی کاربرانش استفاده نموده و بدین طریق، آن را هوشمندتر سازد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از انگجت، گزینه جدیدی که در سیستم عامل آی.او.اس (iOS) ۱۰.۳ که به تازگی برای تست بتا منتشر شده، وجود دارد، به صراحت از کاربران آیفون و آیپد می‌خواهد که اطلاعات حساب آی کلود خود را به اشتراک بگذارند.
گفتنی است سرویس‌های آی کلود،‌ مواردی همچون ذخیره‌سازی فایل و اسناد، ایمیل، تقویم‌ها، مدیریت عکس، هماهنگ سازی گذرواژه و مدیریت کتابخانه‌های ویدیویی و موسیقی را دربرمی‌گیرد.

شایان ذکر است که در حال حاضر، مسئله "حریم خصوصی" یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های فناوری محسوب می‌شود. از سوی دیگر، به همان میزان که این موضوع، مطلوب و جذاب است، اما از نقطه نظر فنی، امری چندوجهی بوده و بسیار پیچیده به شمار می‌رود.
به عبارت دیگر و از نگاه کارشناسان، توجه به این موضوع مهم،‌ باید هم ضرورت توجه به مسائل امنیتی و حریم خصوصی افراد را مدنظر قرار دهد، و هم کاربری‌های هرچه بیشتر و سریع‌تر را در اختیار کاربران قرار دهد.


شرکت اپل در این میان اعلام کرده که با ساز و کارهای خود و تمهیدات نرم‌افزاری ویژه، هم می‌تواند سرویس‌های خوب و تسهیلات فوق‌العاده به کاربران ارائه نماید و هم از حریم خصوصی آنها با کمال دقت محافظت نماید.
این شرکت، حتی در نسخه‌های اولیه آی.او.اس نیز دم از حریم خصوصی می‌زد، اما خبار منتشره رسانه‌ها گویای آن است که در حال حاضر اطلاعات نحوه استفاده کاربران از آیفون و آیپد را جمع‌آوری می‌کند.

به تازگی بخش جدید تجزیه و تحلیل تنظیمات حریم خصوصی این گوشی اعلام کرده که تحلیل داده‌ها از حساب آی کلود کاربران، بعد از انجام تکنیک‌های حفاظت از حریم خصوصی نظیر حریم خصوصی تفاضلی روی این داده‌ها، جمع‌آوری و بررسی می‌شود.
مطابق اعلام این شرکت، تحلیل این داده‌ها به اپل این امکان را می‌دهد که قابلیت‌های هوشمند نظیر سیری (Siri) و دیگر سرویس‌های مشابه یا مرتبط را به میزان شایان توجهی ارتقاء بخشد.

به گفته صاحبنظران، تاکنون حفظ حریم خصوصی در محصولات، به یکی از مسائل افتخارآمیز برای اپل تبدیل ‌شده است. در سال ۲۰۱۵، تیم کوک (Tim Cook) مدیر اپل، از عملکرد شرکت‌هایی نظیر گوگل به خاطر پول درآوردن از تمام مطالبی که از کاربران می‌فهمند، انتقاد کرده بود.

اپل توضیح داده که با استفاده از حریم خصوصی تفاضلی، داده‌ها را به صورت آماری تغییر می‌دهد تا مشخصات و جزئیات افراد نامعلوم گردد، اما در عین حال، از قابلیت تجزیه و تحلیل داده‌های کاربر استفاده می‌کند.
 
کد مطلب: 47787
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام