۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۴

گوشی‌های هوشمند به خودروهای قدیمی متصل می‌شوند

ایتنا- با کمک ابزار SmartLink خودروهای فورد دسترسی به امکانات شبکه‌های نسل چهارم تلفن همراه را برای سرنشینان تسهیل می‌کند.
گوشی‌های هوشمند به خودروهای قدیمی متصل می‌شوند


شرکت فورد ابزاری عرضه کرده که با استفاده از آن هم می‌توان خودروهای قدیمی را به گوشی‌های هوشمند متصل کرد و هم می‌توان از این خودروها به عنوان هات اسپات اتصال به شبکه‌های بی‌سیم استفاده کرد.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از کامپیوترورلد، ابزار مذکور با اتصال به خودرو دسترسی به امکانات شبکه‌های نسل چهارم تلفن همراه را برای سرنشینان تسهیل می‌کند.

این ابزار که SmartLink نام دارد برای استفاده مالکان خودروهای فورد که حدفاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ ساخته شده‌اند، کاربرد دارد. برخی از این خودروها فاقد مودم هستند و با استفاده از SmartLink مودم ارتباطی به آنها اضافه شده و دسترسی به امکانات گوشی از طریق داشبورد خودرو ممکن می‌شود.

همچنین از این طریق می‌توان قفل خودروها را با استفاده از گوشی باز و بسته کرد، از خدمات موقعیت یاب بهره برد، هشدارهای امنیتی در مورد وضعیت جاده و غیره را دریافت و شرایط سلامت اتومبیل را بررسی کرد.

در حالی که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی مردم را به خرید تولیدات جدید خود برای استفاده از این خدمات تشویق می‌کنند، فورد با اقدام جدیدش مسیر دیگری را پیموده و به نظر می‌رسد قصد دارد از این طریق خریداران را به استفاده بیشتر از محصولات خود علاقمند کند.

خرید این ابزار از تابستان ممکن است و همراه با آن یک برنامه تلفن همراه نیز عرضه می‌شود. طراحی این ابزار با همکاری شرکت مخابراتی وریزون و Delphi Automotive حدود دو سال زمان برده است. قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.
کد مطلب: 47777
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام