۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

اپل در آمریکا کارخانه 7 میلیارد دلاری می‌سازد

ایتنا - احتمالا قیمت تمام شده آیفون در داخل خاک آمریکا بیشتر از قبل شود. اما این افزایش قیمت لزوما به معنای افزایش کیفیت آیفون نخواهد بود.
اپل در آمریکا کارخانه 7 میلیارد دلاری می‌سازد


سیاست‌های سخت‌گیرانه ترامپ در مورد شرکت‌های آمریکایی باعث شده که اکثر آنها برای ایجاد مراکز و کارخانه‌های جدید در داخل خاک خود این کشور سرمایه‌گذاری کنند.


به گزارش ایتنا از فارس، اپل از جمله این شرکت‌هاست که برای درامان ماندن از خشم ترامپ و مجبور نشدن به پرداخت مالیات‌های سنگین قصد دارد بخشی از روند تولید گوشی آیفون را در داخل خاک آمریکا انجام دهد.

این شرکت که تا به حال بخش زیادی از تولیدات خود را با همکاری فاکس‌کان در چین تولید می‌کرد حالا قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد دلاری نمایشگرهای مورد استفاده خود را در خاک آمریکا تولید کند.

تری گو رییس فاکس‌کان در این مورد گفته است: اپل به سرمایه‌گذاری مشترک مشتاق است، زیرا برای تولید نمایشگر تولیداتش به این کار نیاز مبرمی دارد و تاسیس این کارخانه هم بین ۳۰ تا ۵۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌کند.

کارخانه فاکس کان در چین سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون آیفون از مدل‌های گوناگون تولید می‌کرد و حالا پیش‌بینی می‌شود قیمت تمام شده آیفون در داخل خاک آمریکا بیشتر از قبل شود.

کارشناسان می‌گویند با این تحول قیمت آیفون از ۳۰۰ دلار به ۵۰۰ دلار افزایش می‌یابد، اما این گرانی لزوما به معنای افزایش کیفیت آیفون نخواهد بود.
کد مطلب: 47714
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير