۰
plusresetminus
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵

شگفتانه یاهو!

ایتنا - با نزدیکتر شدن به زمان مرگ یاهو و تصاحب آن توسط ورایزون، عایدی‌های این شرکت همه را شگفت‌زده کرده است. اما معامله با ورایزون باز هم با تأخیر روبرو است.
شگفتانه یاهو!


با نزدیک‌تر شدن به زمان مرگ یاهو و تصاحب آن توسط ورایزون، عایدی‌های این شرکت همه را شگفت‌زده کرده است. اما معامله با ورایزون باز هم با تأخیر روبرو است.
گفتنی است بررسی‌های انجام گرفته پیرامون نقض گسترده اطلاعات یاهو موجب شده تا معامله آتی ۴.۸ میلیارد دلاری آن با یاهو، همچنان مبهم باشد.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از فورچون، عملکرد سه ماهه آخر یاهو در سال ۲۰۱۶ از انتظارات وال‌استریت فراتر رفت و ارزش هر سهم این شرکت با توجه به درآمد ۱.۴۷ میلیارد دلاری، ۲۵ سنت به ازای هر سهم افزایش نشان می‌داد.

این در حالی است که تحلیلگران انتظار داشتند ارزش هر سهم این شرکت با توجه به درآمد مورد انتظار ۱.۳۸ میلیارد دلار، ۲۱ سنت افزایش داشته باشد.

گفتنی است این می‌تواند خبری خوش برای ماریسا مه‌یر (مدیرعامل یاهو) باشد که کسب و کار تبلیغات و جست‌وجوی شرکت وی، تا حد زیادی از سوی دیگران به دیده تردید نگریسته می‌شد.

بدین ترتیب، جدا از بررسی‌های جدید دولتی در مورد نقض گسترده داده‌های یاهو، فاجعه مدیریت نیز که موجب کندتر شدن روند معامله گشته، می‌توانست به معنای گرفتن تخفیف از بهای کلی ۴.۸ میلیارد دلار باشد.
بنابراین هیچ جای شگفتی نبود که یاهو انتظار داشت معامله با ورایزون در سه‌ماهه دوم نهایی شود که نسبت به اعلامیه سال گذشته میلادی، قدری تأخیر داشت.


خانم مه‌یر می‌گوید: «نتایج سه‌ماهه چهارم برای من خیلی خوشحال‌کننده است و به عملکرد گروه اجرایی پیرامون طرح راهبردی سال ۲۰۱۶ بسیار افتخار می‌کنم؛ به ویژه با توجه به وقایع ناخوشایندی که سال گذشته یاهو از سر گذراند.»

صاحبنظران بدین ترتیب به خانم مه‌یر دست مریزاد می‌گویند که در یکی از آخرین سه‌ماهه‌های مالی و برخلاف انتظارهای پیشین، توانست سرمایه‌گذاران را شگفت‌زده نماید.

او همچنین بسیار تلاش کرد تا اطمینان حاصل کند که داده‌ها و حساب‌های کاربری در یاهو از امنیت لازم برخوردار هستند؛ که دست بر قضا، چندان هم ایمن نبوده‌اند!
 
کد مطلب: 47703
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است