۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۴
مدیر مایکروسافت:

هوش مصنوعی باید به کمک نیروی کار بیاید نه آن را حذف کند

ایتنا - ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در تازه‌ترین سخنان خود از وجود هوش مصنوعی و برکناری نیروهای انسانی دلخور بود.
هوش مصنوعی باید به کمک نیروی کار بیاید نه آن را حذف کند


ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در تازه‌ترین اظهارنظر خود در مورد هوش مصنوعی گفته است: این فناوری باید به کمک نیروی کار بیاید و نباید فرایند امور موجب حذف کارگران به علت استفاده از هوش مصنوعی شود.


به گزارش ایتنا از فارس، وی در کنفرانس فناوری‌های دیجیتال موسوم به دی.ال.دی در مونیخ شرکت کرده است از شرکت‌های تجاری خواست تا رویکردی متفاوت را در قبال هوش مصنوعی در پیش بگیرند.

وی تصریح کرد: همه افراد نیاز دارند که از وقت و زمان خود به شیوه‌ای موثر و با کارآیی کامل استفاده کنند. نکته هیجان‌انگیز آن است که نه تنها محصولات ارزشمندی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تولید شده اند، بلکه ظرفیت لازم به وجود آمده تا هر توسعه‌دهنده و سازمانی بتواند از هوش مصنوعی به شیوه مناسب و مدنظر خود استفاده کند.

وی افزود: از همین رو هوش مصنوعی تمامی اشخاص و سازمان‌ها را توامند کرده و آنها می‌توانند از این طریق دستاوردهای بیشتری داشته باشند.

مدیرعامل مایکروسافت از کاربرد هوش مصنوعی در صنایع مختلف استقبال کرد، اما تصریح کرد که کاربرد آن نباید به اشتغال افراد آسیب برساند و باید کاری کرد که هوش مصنوعی در کنار افراد شاغل به افزایش بهره‌وری بینجامد.
کد مطلب: 47590
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است