۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵

عضویت رسمی مایکروسافت در بنیاد لینوکس

ایتنا - همکاری مایکروسافت با فعالان جامعه متن‌باز دسترسی به ابزار آزاد و منعطف و هوشمند و همین‌طور خدمات کلود را ممکن می‌کند.
عضویت رسمی مایکروسافت در بنیاد لینوکس


مایکروسافت که سرانجام نتوانست در رقابت با لینوکس این سیستم‌عامل را از میدان به در کند، تصمیم گرفت با آن کنار بیاید و به بنیاد لینوکس بپیوندد.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از سیو-تودی، این اقدام تحولی اساسی در نگرش مایکروسافت به نرم‌افزارهاو برنامه‌های متن‌باز تلقی می‌شود و نشان می‌دهد که مایکروسافت استانداردهای خود را تغییر داده و دیگر قصد ندارد کدهای برنامه‌نویسی خود را مخفی نگهدارد.

اسکات گوتری، معاون واحد کلود و خدمات تجاری مایکروسافت در این مورد می‌گوید: ما قصد داریم از این طریق به توسعه‌دهندگان امکان دهیم تا سرمایه‌گذاری گسترده‌تری بر روی خدمات کلود و موبایلی به عمل اورند و ابزار و خدمات بیشتری را در این زمینه طراحی کرده و به کار بگیرند.

وی افزوده است: همکاری مایکروسافت با فعالان جامعه متن‌باز دسترسی به ابزار آزاد و منعطف و هوشمند و همین‌طور خدمات کلود را ممکن می‌کند و امیدواریم از این طریق شاهد سطوحی بی‌سابقه از خلاقیت و نوآوری باشیم.

کارشناسان پیوستن مایکروسافت به بنیاد لینوکس را بخشی از استراتژی گسترده‌تر ان برای همکاری نزدیک با طراحان نرم‌افزارهای متن باز برای حضور گسترده‌تر در بازار خدمات، نرم‌افزار و سخت‌افزارهای همراه می‌دانند.
کد مطلب: 47281
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام