d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اولین کمپانی ۱ تریلیون دلاری جهان
۱
۰
plusresetminus
دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷

اولین کمپانی ۱ تریلیون دلاری جهان

ایتنا - فوریه ۲۰۱۵ بود که ارزش اپل برای اولین بار به ۷۱۰ میلیارد دلار رسید و این اولین بار در جهان بود که ارزش یک کمپانی از ۷۰۰ میلیارد بالاتر رفت.
اولین کمپانی ۱ تریلیون دلاری جهان


اپل، آلفابت (پدر گوگل)، مایکروسافت، آمازون و فیس‌بوک؛ کدام‌یک اولین کمپانی ۱ تریلیون دلاری جهان خواهد شد؟


به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، مایکل ماکوفسکی تحلیلگر Equities به جِد معتقد است که مایکروسافت از میان‌شان بیشترین شانس را دارد تا اولین کمپانی در جهان شود که ارزشش فراتر از ۱ تریلیون دلار (۱۰۰۰ میلیارد دلار) خواهد شد.

در حال حاضر ارزش کمپانی‌های مذکور در بازار بورس به شرح زیر است:
اپل ۶۱۷ میلیارد دلار
آلفابت (پدر گوگل) ۵۴۸ میلیارد دلار
مایکروسافت ۴۹۲ میلیارد دلار
آمازون ۳۵۹ میلیارد دلار
فیس‌بوک ۳۳۳ میلیارد دلار

شاید در نگاه اول اپل بتواند زودتر از بقیه ۱ تریلیون دلاری شود اما به گفته ماکوفسکی این کمپانی سخت‌افزاری نمی‌تواند همچون مایکروسافت به‌عنوان غول نرم‌افزاری خود را به‌سرعت بالا بکشد.

به گفته وی مایکروسافت زودتر می‌تواند کاربران بیشتری به خود جلب کرده و محصولات خود را بفروشد.

فوریه ۲۰۱۵ بود که ارزش اپل برای اولین بار به ۷۱۰ میلیارد دلار رسید و این اولین بار در جهان بود که ارزش یک کمپانی از ۷۰۰ میلیارد بالاتر رفت اما بعدا با افت شدید، ارزش سهامش امروز به ۶۱۷ میلیارد دلار رسیده است که این ضربه ناگهانی جبران‌ناپذیری بود که به این کمپانی وارد شد.

ماکوفسکی می‌گوید شانس مایکروسافت بیشتر است چراکه پس از خرید لینکداین می‌تواند پرش خوبی به‌سوی ۱ تریلیون دلاری شدن داشته باشد.

مایکروسافت به ازای هر کاربر لینکداین ۶۰ دلار پرداخت کرده است اما فیس‌بوک به ازای هر کاربر ۲۱۸ دلار هزینه کرده است که نشان می‌دهد فرق بسیاری ازلحاظ سرمایه‌گذاری و برداشت دلاری وجود دارد.

اما مایکروسافت برای رسیدن به رقم ۱ تریلیون دلار باید ارزش سهامش دوبرابر شود. تعداد کاربران لینکداین در حال حاضر ۴۳۳ میلیون نفر است که تا سال ۲۰۲۰ به ۷۰۰ میلیون باید برسد و تنها رقیب جدی‌اش می‌تواند آلفابت باشد که به گفته ماکوفسکی اپل به‌عنوان سازنده سخت‌افزار نمی‌تواند در این رقابت حضور یافته و ۱ تریلیون دلاری شود!
کد مطلب: 47187
نام شما
آدرس ايميل شما


الف
feedback
Germany
ارزش بازار یک شرکت سهامی عام تاکنون به یک تریلیون دلار رسیده: شرکت پتروچاینا که در سال 2007 به این رقم شگفت انگیز رسید (هرچند که بعد سقوط آزاد کرد).

ولی از این که بگذریم من شخصا فکر میکنم بین این پنج غول آی تی شرکت الفابت از همه شانس بیشتری داره.
تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير