۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۱

استفاده پلیس هلند از فناوری واقعیت مجازی برای مقابله با جرائم

ایتنا - ابزار طراحی شده به منظور نبرد با مجرمان و جنایتکاران، شامل یک دوربین گوشی هوشمند است که بر روی شانه‌های افسران پلیس قرار می گیرد.
استفاده پلیس هلند از فناوری واقعیت مجازی برای مقابله با جرائم


پلیس ملی هلند قصد دارد با استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده هولولنز مایکروسافت به نبرد مجرمان و جنایتکاران برود.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از نکست‌وب، اجرای طرح یاد شده حاصل همکاری پلیس هلند، موسسه Dutch Forensic، دانشگاه فناوری دلفت و موسسه فناوری Twnkls است.

ابزار طراحی شده به این منظور شامل یک دوربین گوشی هوشمند است که بر روی شانه‌های افسران پلیس قرار می گیرد و علاوه بر این یک گوشی دیگر به دور مچ دستان این افراد بسته می‌شود. از این روش برای علامت زدن سرنخ‌های موجود یا یادداشت برداری در مورد صحنه جرم استفاده می‌شود.

کارکرد دیگر این ابزار و به خصوص هولولنز مایکروسافت تحقیقات در پزشکی قانونی است تا محققان راحت تر بتوانند قطعات پازل یک جنایت را در کنار هم قرار داده و از واقعیت مطلع شوند.

قرار است از این فناوری در دادگاه‌ها و برای بازسازی صحنه‌های جنایت هم استفاده شود. امری که هم‌اکنون به دشواری قابل انجام است. اما با استفاده از فناوری واقعیت مجازی ساده‌تر می‌توان آنچه که واقعا رخ داده را درک و بازسازی کرد و به انگیزه‌های عاملان جنایت و نحوه وقوع جرم پی برد.

ممکن است نیروهای گشتی پلیس هم از این فناوری برای تسهیل مسیریابی و عملیات شناسایی استفاده کنند. انتظار می‌رود استفاده عملی از فناوری‌های یادشده توسط پلیس ظرف چهار تا پنج سال آینده رخ دهد.
کد مطلب: 46951
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است