۰
plusresetminus
جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۱

بلوتوث 5 با سرعت دوبرابری و برد چهار برابری از راه رسید

ایتنا- متخصصان دنیای فناوری سرانجام بلوتوث 5 را عرضه کردند که با استفاده از آن سرعت تبادل داده دوبرابر شده و برد آن نیز چهار برابر بیشتر از بلوتوث 4 خواهد بود.
بلوتوث 5 با سرعت دوبرابری و برد چهار برابری از راه رسید


 بلوتوث اولین بار در ابتدای سال ۲۰۱۶ به طور آزمایشی عرضه شد و با توجه به افزایش نفوذ اینترنت اشیا پیش‌بینی می‌شود که که در سال‌های آینده بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.


به گزارش ایتنا از فارس، گروه مسئول این فناوری موسوم به Bluetooth Special Interest Group (SIG) هفتم دسامبر از عرضه رسمی بلوتوث ۵ خبر داد و تصریح کرد که استفاده از آن در گوشی‌های هوشمند، مچ بندها و دیگر لوازم خانگی هوشمند ممکن خواهد شد.

بلوتوث ۵ برای تسهیل اتصال بی‌سیم انواع محصولات الکترونیک اعم از گوشی‌ها، رایانه‌ها، خودروها، لوازم منزل و دیگر محصولات فناوری مورد استفاده در صنایع، محیط‌های صنعتی و خانگی به کار گرفته خواهد شد.

برای افزایش سرعت این فناوری و دامنه پوشش آن بلوتوث ۵ از ظرفیت ۵ برابری تبادل پیام برخوردار خواهد بود. علاوه بر این روش‌هایی برای کاهش تداخل امواج بلوتوث با دیگر ابزار بی‌سیم در نظر گرفته شده است. همچنین برخی به روزرسانی‌ها برای سازگار کردن این فناوری در زمان استفاده از گوشی و تبلت در نظر گرفته شده است.
کد مطلب: 46882
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای