۱
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶

۱ میلیون آلمانی با یک حمله سایبری آفلاین شدند

ایتنا- هکرها، بات نت MIrai را روی روترها ست کرده‌اند و روترهای قربانی هر 5 دقیقه از کار می‌افتند!
۱ میلیون آلمانی با یک حمله سایبری آفلاین شدند


حمله با «بات.نت» موسوم به Mirai باعث آفلاین شدن روتر خانگی ۱ میلیون کاربر درآلمان شد.

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، حمله سایبری به روترهای خانگی مدل ساخت Zyxel و Speedport از روی پورت باز ۷۵۴۷ باعث شد تا بیش از ۵ درصد از ۲۰ میلیون کاربر مشترک دویچه تله کام در آلمان ناگهان آفلاین شده و اینترنت‌شان قطع شود.

این حمله از طریق بات‌نت ادیت شده‌ Mirai صورت گرفت که پیش‌تر برای‌ های.جک کردن ابزار اینترنت اشیاء و دوربین‌های CCTV مورداستفاده قرار گرفت و بخشی از اینترنت آمریکا ماه گذشته آفلاین شد.

اگر Mirai هدف به‌خصوصی را نشانه رود، وب‌سایت‌ها، سرویس‌ها و زیرساخت‌های اینترنتی را باهم موردحمله قرار می‌دهد.

محققان مرکز SANS Internet Storm Center که نخستین بار گزارش این حمله را دادند، معتقدند روترهای موردحمله واقع‌شده، دسترسی راه دور دارند تا اگر خراب شد، توسط تکنسین تعمیر شود و هکرهایی که بات نت MIrai را روی آن ست کرده‌اند، از این ویژگی سوءاستفاده کرده‌اند و روترهای قربانی هر ۵ دقیقه یک باراز کار افتادند.

«Kenn White» محقق امنیتی می‌گوید ۴۱ میلیون روتر از این مدل وجود دارد که پورت ۷۵۴۷ روی آنها باز است و ممکن است مورد حملات بعدی در سایر کشورها قرار گیرند.

اداره فدرال آلمان می‌گوید سیستم‌های حکومتی نیز موردحمله قرارگرفته اما آسیبی ندیده‌اند و کاربران می‌توانند با نصب آپدیت {لینک} مشکل را حل کنند.
کد مطلب: 46740
نام شما
آدرس ايميل شما


نیکو
feedback
Iran, Islamic Republic of
مودم من هم دچار اختلال شده بود که پس از مراجعه به شرکت دلسا(نماینده زایکسل در ایران) مشکلم برطرف شد اما این شرکت فایل راهنما و آپدیت فریم ورهای مودم هاش روی سایتش و کانال تگرامش گذاشته که اونایی که دسترسی به اینترنت موبایل یا... دارن خودشون بتونن مشکلشون حل کنن.
آدرس سایتشون DELSA.NET هستش و کانال تلگرامشون هم @DELSA_COMPANY
البته من چون اینترنت نداشتم تلفن زدم و حضوری رفتم اونجا. تلفنشون ۸۷۱۰۴
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام