d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - اتحادیه اروپا از ایالات متحده درباره اسکن ایمیل‌های یاهو توضیح خواست
۰
plusresetminus
جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
در بحبوحه نگرانی‌های مربوط به نقض حریم خصوصی:

اتحادیه اروپا از ایالات متحده درباره اسکن ایمیل‌های یاهو توضیح خواست

ایتنا- کمیسیون اروپا از ایالات متحده درباره اسکن هزاران ایمیل کاربران که با اهداف ضد تروریستی انجام شده، توضیح خواست.
اتحادیه اروپا از ایالات متحده درباره اسکن ایمیل‌های یاهو توضیح خواستکمیسیون اروپا از ایالات متحده در مورد اسکن هزاران ایمیل کاربران که با هدف بررسی لینک‌های احتمالی مربوط به تروریسم انجام شده، توضیح خواست. گفتنی است که در حال حاضر، نگرانی‌هایی درباره نقض یک پیمان انتقال داده جدید به نام توافق حفاظت از حریم شخصی (Privacy Shield agreement) وجود دارد. 


به گزارش ایتنا، بر اساس این توافقنامه که در ماه اوت به اجرا در آمد، ایالات متحده درباره محدود کردن دسترسی به اطلاعات اروپاییان که در سرورهای ایالات متحده ذخیره شده است، متعهد شد. این توافق‌نامه به دلیل نگرانی‌های اتحادیه اروپا در مورد حفظ حریم خصوصی افراد و حجم وسیع نظارت ایالات متحده منعقد شد. 

طی ماه گذشته، رویترز گزارش داد که یاهو ایمیل کاربران خود را که در سال ۲۰۱۵ رد و بدل شده، با هدف مبارزه با تروریسم اسکن کرده است. این اقدام بر اساس دستور یک دادگاه مخفی انجام شد و حدس و گمان‌های تازه‌ای را درباره ابعاد جاسوسی ایالات متحده مطرح کرد. 


کریستین ویگاند، سخنگوی کمیسیون اروپا اعلام کرد که این کمیسیون درباره اسکن ایمیل‌ها از ایالات متحده توضیح خواسته است.
به دنبال نگرانی‌های کمیسیون مورد بحث درباره حفظ حریم خصوصی اروپائی‌ها، ایالات متحده آمریکا درباره عدم انجام جاسوسی‌های بی‌رویه متعهد شده است. به ویژه نگرانی‌های اروپایی‌ها بر اثر افشای نظارت‌های سرزده ایالات متحده بر ایمیل‌های کاربران مطرح شد؛ این افشاگری‌ها توسط ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا صورت گرفت. 

به گفته دو منبع آگاه، کمیسیون اروپا از ایالات متحده خواسته است که توضیح دهد چگونه با وجود تعهدات آمریکا در مورد عدم نقض حریم خصوصی کاربران، اسکن ایمیل‌های آنان حتی قبل از انعقاد توافقنامه حفاظت از حریم شخصی افراد در دستور کار قرار گرفته است.
یکی از این منابع آگاه تصریح کرده است که کمیسیون مورد بحث از ایالات متحده خواسته تا درباره ماهیت حکم دادگاه مخفی درباره اسکن ایمیل‌ها و چگونگی اعمال آن توضیح دهد.
منبع آگاه دیگری مطرح کرده است که کمیسیون اروپا درباره احتمال ادامه برنامه اسکن ایمیل‌ها نیز از آمریکا سوال کرده است. 

ویگاند تصریح کرد که امکان پاسخگویی ایالات متحده در دو قالب مکانیسم بررسی و فرصت جبران وجود دارد و از جمله گزینه فعالیت بازرس‌هایی در وزارت امور خارجه ایالات متحده نیز مطرح می‌باشد.

گفتنی است توافقنامه حفاظت از حریم خصوصی افراد (که یاهو آن را امضا نکرده است) امکان یک بازنگری مشترک سالانه را برای حصول اطمینان درباره تعهدات ایالات متحده در مورد حفظ حریم خصوصی افراد به وجود می‌آورد. 

یکی از مقامات ارشد دولت ایالات متحده نیز اعلام کرده است که درباره رد یا تأیید گزارش اخیر درباره اسکن ایمیل‌های یاهو نمی‌تواند اظهارنظر کند.
وی ادامه داده است: اگر نظارت‌ها به صورت صحیح انجام شود، ضمن مقابله با تروریسم حریم خصوصی افراد نیز حفظ می‌شود.
 

کد مطلب: 46599
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام