۰
plusresetminus
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
رییس کادیلاک:

خودروهای خودران، پایان عصر اتومبیل‌های سنتی را رقم می‌زنند

ایتنا - رییس شرکت کادیلاکمی‌گوید صنعت حمل‌و‌نقل در سال‌های آتی با از راه رسیدن اتومبیل‌های بدون نیاز به راننده از اساس متحول می‌شود.
خودروهای خودران، پایان عصر اتومبیل‌های سنتی را رقم می‌زنند


تعداد کارشناسان و صاحب نظران عرصه فناوری که معتقدند با از راه رسیدن اتومبیل‌های خودران شاهد پایان عصر عرضه خودروهای معمولی و سنتی هستیم روزبه‌روز در حال افزایش است.


به گزارش ایتنا از فارس، Johan de Nysschen رییس شرکت کادیلاک از جمله این صاحب‌نظران است که می‌گوید صنعت حمل‌و‌نقل در سال‌های آتی با از راه رسیدن اتومبیل‌های بدون نیاز به راننده از اساس متحول می‌شود.

وی که هفته گذشته در همایش وب در شهر لیسبون پرتغال حضور یافته بود، تصریح کرد: فناوری‌های جدید ناقوس مرگ صنعت اتومبیل‌سازی به شکل سنتیش را به صدا درآورده‌اند، اما این امر یک فرصت هم هست؛ زیرا تعداد افرادی که به استفاده از خدمات به اشتراک‌گذاری خودرو یا تاکسی‌یابی با استفاده از تلفن همراه روی آورده‌اند روزبه‌روز در حال افزایش است.

برخی صاحب‌نظران می‌گویند شاید در آینده با توجه به افزایش آلودگی‌های زیست محیطی، افزایش ترافیک و ازدحام در شهرها و کمبود سوخت خرید خودروی اختصاصی توسط مردم چندان به صرفه نباشد و استفاده اشتراکی از اتومبیل‌ها یا کرایه خودروهای مختلف به امری متداول مبدل شود. فناوری‌های جدید به اشتراک‌گذاری خودرو و تولید اتومبیل‌های هوشمند هم به همه‌گیر شدن این روند کمک می‌کند.

کادیلاک که از زیرمجموعه‌های جنرال‌موتورز محسوب می‌شود، قصد دارد با استفاده از فناوری ناوبری خودکار Super Cruise وارد عرصه تولید اتومبیل‌های خودران شود. این شرکت یک میلیارد دلار برای دستیابی به این فناوری هزینه کرده و امیدوار است اولین سری از خودروهای خودران خود را تا چهار سال دیگر روانه بازار کند.
کد مطلب: 46591
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام