۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۸

مایکروسافت یکی از اعضای بنیاد لینوکس شد

ایتنا - «جان گاسمن» یکی از معماران گروه توسعه‌دهنده پروژه Azure از این پس در هیئت مدیره بنیاد لینوکس حضور دارد.
مایکروسافت یکی از اعضای بنیاد لینوکس شد


شرکت مایکروسافت که بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری جهان محسوب می‌شود، اعلام کرد به بنیاد لینوکس پیوسته است و به عنوان یکی از اعضای این بنیاد، با آنها همکاری می‌کند.


به گزارش رایورز به نقل از اینکوئیرر، بنیاد لینوکس که یک گروه غیرانتفاعی محسوب می‌شود، فناوری‌های نرم‌افزاری پیشرفته را توسعه می‌دهد و پروژه‌های خود را مبتنی بر سیستم عامل لینوکس پیش می‌برد.

این مرکز یک گروه ویژه با نام Platinum راه‌اندازی کرده است که در آن شرکت‌های نرم‌افزاری مختلف را به عضویت می‌پذیرد و سپس با همکاری آنها، بخش‌های مختلف سیستم عامل خود را توسعه می‌دهد.

بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده، مایکروسافت عضو این بنیاد شده استو همچنین از دیگر اعضای این بنیاد می‌توان به شرکت‌های بزرگی چون سیسکو، فوجیتسو، HPE، هوواوی، IBM، اینتل، NEC، اوراکل، کوالکام و سامسونگ اشاره کرد.

 

مایکروسافت توضیح داد که «جان گاسمن» یکی از معماران گروه توسعه‌دهنده پروژه Azure از این پس در هیئت مدیره بنیاد لینوکس حضور دارد و به پروژه‌های نرم‌افزاری آنها کمک می‌کند.

با اعلام این خبر «جیم زِملین» مدیر عامل بنیاد لینوکس افزوده است: «مایکروسافت به واسطه تکیه بر نرم‌افزارهای متن‌باز و استفاده از خدمات مرتبط با آن توسعه یافته است.»
 
کد مطلب: 46536
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام