۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲

با این برنامه عکس‌های قدیمی را با دوربین گوشی اسکن کنید

ایتنا- PhotoScan با گوشی‌های آندرویدی و آیفون سازگار است و با استفاده از آن می‌توان عکس‌های قدیمی را اسکن کرد و به برنامه عکس گوگل افزود.
با این برنامه عکس‌های قدیمی را با دوربین گوشی اسکن کنید


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از فست کمپانی، اسکن کردن عکس‌های قدیمی با استفاده از اسکنر کاری وقت‌گیر و پرهزینه است که مستلزم خرید یک دستگاه اسکنر است. از سوی دیگر استفاده از دوربین گوشی برای تهیه عکس از تصاویر قدیمی معمولا به نتیجه مطلوب نمی‌انجامد. لذا با استفاده از برنامه یاد شده می‌توان گوشی را به اسکنر عکس‌های قدیمی مبدل کرد.


البته پیش از این برخی برنامه‌های دیگر برای تبدیل دوربین گوشی به اسکنر طراحی شده اند، اما این برنامه‌ها معمولا بر روی اسناد و دست نوشته‌ها عملکرد مطلوب‌تری دارند تا بر روی عکس‌ها و گاهی باعث تار شدن تصاویر قدیمی و به هم‌ریختگی رنگ‌های آنها می‌شوند.

برنامه PhotoScan از هوش مصنوعی بالایی برخوردار است و با درک بخش‌های مختلف هر عکس از الگوریتم‌های متفاوتی برای اسکن کردن آنها با کیفیت بالا استفاده می کند. برنامه یاد شده چهار نقطه را برروی هر عکس انتخاب می کند و از کاربر می‌خواهد گوشی خود را به دور هر یک از نقطه ها حرکت دهد. پس از طی این فرایند برنامه به طور خودکار لبه‌های عکس، حاشیه‌ها و بخش‌های مختلف را در محیط هر عکس شناسایی می کند، نورهای شدید احتمالی تابانده شده بر روی تصویر را حذف می‌کند و پس از پرداخت نهایی عکس را در دسترس کاربران قرار می دهد.

برخی کاربران می‌گویند اگر از عکس‌های قدیمی همراه با فلاش دوربین گوشی عکس گرفته شود نتیجه کار بهتر از حالتی خواهد بود که این کار بدون فلاش انجام شود و تصویر تهیه شده بسیار براق خواهد بود.

اگر برنامه عکس گوگل موسوم به Google Photos بر روی گوشی وجود نداشته باشد باز هم می توانید عکس‌های اسکن شده را بر روی حافظه تلفن همراه ذخیره کنید ولی این برنامه در عکس مکملی برای Google Photos است.
کد مطلب: 46521
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است