۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸

در مورد ویژگی‌های اینترنت اشیا اغراق شده است

ایتنا - آن طور که به نظر می‌رسد، برای جدی گرفتن اینترنت اشیا زود است و در مورد برخی ویژگی‌های اینترنت اشیا و میزان استقبال از آن اغراق شده است.
در مورد ویژگی‌های اینترنت اشیا اغراق شده است


یافته‌های موسسه تحقیقاتی IDTechEx نشان می‌دهد در مورد برخی ویژگی‌های اینترنت اشیا و میزان استقبال از آن اغراق شده و بعید است سرعت تحقق این پدیده آن طور باشد که قبلا اعلام شده بود.


به گزارش ایتنا از فارس، این گزارش نشان می‌دهد در مورد پدیده یاد شده ابهام‌های زیادی وجود دارد، زیرا هنوز مشخص نیست چه استانداردهایی در این زمینه وضع می‌شود و چه محصولاتی بر همین اساس طراحی می‌شود.

بر اساس گزارش IDTechEx اگر چه شرکت‌های تجاری و فناوری سالانه در حال صرف میلیاردها دلار هزینه در حوزه اینترنت اشیا هستند، اما مجموع هزینه‌های انجام شده در این مورد در جهان هنوز در حد متوسط است و به میزانی که قبلا اعلام شده بود بالا نیست.

پیش‌بینی‌های قبلی حاکی از صرف مخارج بی‌سابقه در حوزه اینترنت اشیا در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ بوده است. از سوی دیگر در زمینه تعداد وسایل و ابزار سازگار با اینترنت اشیا نیز تا حدی اغراق شده است. بر اساس پیش‌بینی‌های قبلی قرار بود تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیارد ابزار و وسیله مختلف با اینترنت اشیا سازگار شود. اما حالا مشخص نیست که رقم واقعی با این اعداد فاصله قابل توجهی خواهد داشت.

در بخشی از گزارش IDTechEx آمده است: بر اساس پیش‌بینی‌های ما قرار نیست ده‌ها میلیارد وسیله به اینترنت اشیا متصل شوند و علت این مساله آن است که تا سال ۲۰۱۶ تعداد وسایل عرضه شده سازگار با این پدیده بسیار ناچیز بوده‌اند. به نظر می‌رسد پیش‌بینی‌های غیرواقعی حبابی‌شکلی در مورد آینده شکل گرفته است که با واقعیت‌های فیزیکی ناسازگار هستند و این پیروزی خیال بر واقعیت است.

بر اساس پیش‌بینی IDTechEx تعداد وسایل متصل به اینترنت اشیا در سال ۲۰۲۰ از مرز یک میلیارد وسیله فراتر نخواهد رفت. هزینه‌های انجام شده در مورد اینترنت اشیا هم امسال به یک میلیارد دلار رسیده و با رشدی انفجاری در سال ۲۰۱۸ به ۷۳ میلیارد دلار و در سال ۲۰۲۷ به ۳۲۲ میلیارد دلار خواهد رسید. بخش عمده این مبالغ برای هوشمندسازی لوازم خانگی و منازل و همین طور در بخش کشاورزی هزینه می‌شود و استفاده از حسگرهای اینترنت اشیا چندان متداول نخواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آدرس www.idtechex.com/research/reports/internet-of-things-iot-2017-2027-000499.asp مراجعه کنید.
کد مطلب: 46472
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است