کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گشت و گذار سه‌بعدی در طبیعت با برنامه جدید واقعیت مجازی

خبرگزاری مهر , 24 آبان 1395 ساعت 13:42

ایتنا - تنها از طریق یک اپلیکیشن، ممکان‌های توریستی استرالیا را به صورت سه بعدی واقعیت مجازی ببینید، اطلاعات‌شان را بخوانید و بلیط هواپیما برای آن مکان‌ها را خریداری کنید.
اگر دوست دارید بدون آنکه از جایتان تکان بخورید سری به برخی از زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی جهان بزنید می‌توانید از یک برنامه واقعیت مجازی تازه بر روی گوشی هوشمند خود استفاده کنید.


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از مشبل، برنامه یاد شده که توسط خطوط هواپیمایی Qantas استرالیا طراحی‌شده به تصمیم‌گیری در مورد بازدید از مکان‌های توریستی هم کمک می‌کند. زیرا برخی جهان‌گردان دوست دارند قبل از انتخاب مقاصد سفر ابتدا اطلاعات کافی در مورد آنها را کسب کنند، امری که با استفاده از این برنامه واقعیت مجازی ممکن است.

برنامه تلفن همراه یاد شده که Qantas VR نام دارد، به صورت ۳۶۰ درجه طراحی شده و در آن ۱۳ مقصد گردشگری طبیعی در استرالیا گنجانده شده که البته قرار است در آینده به این تعداد باز هم افزوده شود.

هواپیمایی یادشده تصاویر هوایی زیبایی را از چشم‌اندازهای طبیعی استرالیا تهیه کرده و کاربر با نصب برنامه موبایلی سه‌بعدی این شرکت خود را در یک هلی‌کوپتر تصور می‌کند که در حال گشت‌زنی بر فراز مناظر یاد شده است.

از جمله مناظر یاد شده می‌توان به منطقه باستانی Uluru، پارک ملی کاکادو، پل Harbour سیدنی و غیره اشاره کرد. در صورتی که کاربران پس از مشاهده این مناظر به بازدید واقعی از آنها علاقه‌مند شوند هم می‌توانند در محیط همان برنامه بلیط پرواز به آنها را تهیه و خریداری کنند.

برنامه یاد شده با آیفون، گوشی‌های اندرویدی، هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ و هدست‌های Oculus Rift و HTC Vive سازگاری دارد. مناظر مذکور به صورت دو بعدی هم قابل مشاهده خواهند بود.


کد مطلب: 46469

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/46469/گشت-گذار-سه-بعدی-طبیعت-برنامه-جدید-واقعیت-مجازی

ايتنا
  https://www.itna.ir