۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۸

تجهیز کلاهخودهای جنگی به هدست‌های واقعیت مجازی

ایتنا- اگر چه مایکروسافت هنوز از هدست هولولنز خود به عنوان ابزار جنگی استفاده نکرده است، اما یک شرکت اوکراینی به نام LimpidArmor هولولنز را در کلاهخود سربازان به کار گرفته است.
تجهیز کلاهخودهای جنگی به هدست‌های واقعیت مجازی


به گزارش ایتنا از مهر به نقل از ورج، LimpidArmor معتقد است فناوری واقعیت مجازی می‌تواند کارکردهای نظامی فراوانی پیدا کند و کلاهخودی برای استفاده سربازان طراحی کرده که در آن از هدست واقعیت مجازی هولولنز شرکت مایکروسافت استفاده شده است.


این کلاهخود برای استفاده فرماندهان تانک ها طراحی شده تا بتوانند از آن در کنار دوربین‌های سیستم‌های بررسی محیطی به منظور افزایش شناخت و اطلاعات خود از محیط اطراف بهره ببرند. این دوربین‌ها در دو طرف تانک‌ها و دیگر وسایل نقلیه جنگی نصب می‌شوند و تصاویری را از محیط نبرد به تانک مخابره می کنند.

استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی در محیط نبرد ردگیری خودکار اهداف را تسهیل کرده و شناسایی دشمن و نیروهای خودی و موقعیت هر یک را تسهیل می‌کند.

شرکت‌LimpidArmor ماه گذشته هدست‌های واقعیت مجازی خود را در نمایشگاه تسلیحات و امنیت در شهر کیف به نمایش گذاشت. طراحی این سیستم فعلا به طور آزمایشی صورت گرفته و فعلا برنامه‌ای برای عرضه تجاری آن وجود ندارد.
کد مطلب: 46356
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای