۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹

تجهیز بزرگراه های آمریکا به ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی

ایتنا - دولت اوباما سرانجام موفق شد تا در بزرگراه‌های آمریکا ایستگاه‌های شارژ سریع خودروهای برقی احداث کند.
تجهیز بزرگراه های آمریکا به ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی


دولت اوباما از سال ۲۰۰۹ تا به حال تلاش‌های فراوانی برای بازسازی و نوسازی صنعت خودروسازی آمریکا به عمل آورده و به همین منظور سرمایه‌گذاری گسترده در بخش تحقیق و توسعه صنعت اتومبیل به عمل آورده است.


به گزارش ایتنا از فارس به نقل از وایرد، وی همچنین شرکت‌های خودروسازی را به تولید اتومبیل‌های برقی تشویق کرده و حال در اقدامی جدید در تلاش است ۲۵ هزار مایل جاده و بزرگراه در ۳۵ ایالت این کشور را به ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی مجهز نماید.

بر اساس برنامه وزارت حمل‌ونقل دولت اوباما این ایستگاه‌های شارژ باید ۵۰ مایل(۸۰ کیلومتر) یا کمتر با یکدیگر فاصله داشته باشند. وزارت‌خانه یاد شده در جولای گذشته ۴.۵ میلیارد تومان بودجه به ساخت ایستگاه‌های شارژ سریع خودروهای برقی اختصاص داد.

این ایستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که شارژ ۸۰ درصد از باتری‌های خودروهای برقی جدید و پیشرفته‌ای مانند Nissan Leaf در آنها در عرض ۳۰ دقیقه صورت می‌گیرد.

در تازه‌ترین تحول نقشه دقیق موقعیت ایستگاه‌های یاد شده در بزرگراه‌های ایالات متحده تهیه شده تا اکثر ایالات این کشور از خدمات یاد شده بهره‌مند شوند.

البته خودروهای برقی هنوز نسبتا گران‌قیمت هستند ولی انتظار می‌رود تا پنج سال آینده با کاهش قیمت تمام شده آنها استقبال از این اتومبیل‌ها افزایش یابد. مشکل دیگر میزان مسیر قابل طی کردن پس از هر بار شارژ این خودروهاست که امروزه به حدود ۳۵۰ کیلومتر افزایش یافته و رقمی قابل قبول محسوب می‌شود.

در حال حاضر تنها حدود یک درصد از خودروهای به فروش رفته در آمریکا را خودروهای برقی تشکیل می‌دهند، اما پیش‌بینی می‌شود این رقم طی سال‌های آینده به سرعت افزایش یابد.
کد مطلب: 46342
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير