کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اولین گوشی واقعیت افزوده جهان در راه است

خبرگزاری فارس , 15 آبان 1395 ساعت 9:43

ایتنا - Lenovo Phab 2 Pro اولین گوشی دارای فناوری واقعیت افزوده خواهد بود که در آینده با قیمت 500 دلار روانه بازار خواهد بود.
شرکت لنوو در تلاش برای عرضه اولین گوشی کاملا سازگار با فناوری واقعیت افزوده است که بر مبنای پلتفرم گوگل تانگو ساخته خواهد شد.


به گزارش ایتنا از فارس، گوگل تانگو یک پلتفرم واقعیت افزوده است که تعامل کاربران با محیط اطراف را به منظور افزودن اشیای مجازی به آن ممکن می‌کند. شرکت لنووو قصد دارد این پلتفرم را به گوشی لنوو فاب ۲ پرو خود بیفزاید تا آن را به انتخابی جذاب برای خریداران ممکن کند.

با این تغییرات کاربران می‌توانند دوربین گوشی هوشمند خود را بر روی محیط اطراف بگیرند و اطلاعات اضافی را در مورد آن دریافت کنند، اشیای سه بعدی مجازی به محیط اضافه کنند یا با آنها تعامل کنند. به عنوان نمونه، کاربران می‌توانند از این طریق مبلمانی که قصد خریدش را دارند به طور مجازی به محیط منزل اضافه کنند تا ببینند آیا این مبلمان با دیگر اجزای خانه هماهنگی و تناسب دارد یا خیر.

همچنین می‌توان یک گربه خانگی مجازی را به خانه اضافه کرد تا اعضای خانواده را همراهی کند، البته این گربه تنها از طریق لنز گوشی قابل دسترسی است.

Lenovo Phab 2 Pro اولین گوشی جهان با چنین قابلیت‌هایی است که بر خلاف تصور قرار است به قیمت نه چندان بالای ۵۰۰ دلار روانه بازار شود. البته این فناوری هنوز در مراحل اولیه خود است و انتظار می‌رود در آینده قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه شود.


کد مطلب: 46295

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/46295/اولین-گوشی-واقعیت-افزوده-جهان-راه

ايتنا
  https://www.itna.ir