۰
plusresetminus
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴

اینترنت ارزان به دانشگاه‌ها رسید

ایتنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش تعرفه اینترنت دانشگاه‌ها با هدف تسریع در راه‌اندازی شبکه علمی کشور خبر داد.
اینترنت ارزان به دانشگاه‌ها رسیدبه گزارش ایتنا از ايرنا، محمود واعظی در نشست کنترل پروژه شبکه ملی اطلاعات، گفت: با توجه به اهمیت تولید محتوا در شبکه ملی اطلاعات از سوی مرکزهای دانشگاهی، با درخواست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییسان دانشگاه‌ها برای کاهش تعرفه اینترنت این مرکزها موافقت شد.


واعظی افزود: سرویس اینترنت از طریق شبکه علمی با تخفیف قابل توجهی به دانشگاه‌ها ارایه می‌شود.

وی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را مسئول اجرای این تصمیم معرفی و اضافه کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با برقراری ارتباطات با این سازمان، مراحل اتصال خود به شبکه علمی را تسریع کنند.

واعظي هدف از این اقدام را ایجاد انگیزه در دانشگاه‌ها برای اتصال به شبکه ملی اطلاعات دانست و بر ضرورت راه‌اندازی سریع‌تر شبکه علمی کشور به عنوان یکی از زیر پروژه‌های مهم شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ابراز امیداوری کرد که در مرحله دوم شبکه ملی اطلاعات بهره‌برداری قابل قبولی از شبکه علمی کشور صورت گیرد.

چندی پیش رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در افتتاحیه نمایشگاه ایران تلکام ۲۰۱۶ گفته بود: شبکه علمی مبتنی بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.

نصرالله جهانگرد افزود: با آغاز به کار شبکه علمی، کتاب‌خانه‌های دیجیتالی، مرکزهای داده و اشتراک منابع دانشگاهی در مسائل پردازش موازی شکل می‌گیرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در نظر داریم روی این بستر دست کم یک گیگابیت بر ثانیه سرعت دسترسی به دانشگاه‌ها اختصاص دهیم که این دسترسی به شبکه در قالب ابری خواهد بود؛ زیرا شبکه علمی ساختاری اینگونه خواهد داشت.
کد مطلب: 46165
نام شما
آدرس ايميل شما

لپ تاپ شما چه برندی است ؟
Acer
Apple
Asus
Dell
HP
Lenovo
Microsoft
MSI
Sony
سایر