۰
plusresetminus
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰

مطالب نژادپرستانه ترامپ در فیس‌بوک، کارکنان این شرکت را به جان هم انداخت

ایتنا - در میان کارمندان فیس‌بوک بحث و اختلاف‌نظر شدیدی بر سر برخی مطالب نژادپرستانه در حساب کاربری دونالد ترامپ شکل گرفته است.
مطالب نژادپرستانه ترامپ در فیس‌بوک، کارکنان این شرکت را به جان هم انداخت


حساب کاربری دونالد ترامپ با ارسال برخی مطالب نژادپرستانه در فیس‌بوک باعث بحث و اختلاف‌نظر شدید میان کارکنان فیس‌بوک شده است.


به گزارش ایتنا از فارس، برخی کارکنان این شبکه اجتماعی اظهارات وی را مصداق نفرت‌پراکنی دانسته و خواستار حذف آن‌ها از فیس‌بوک هستند. در مقابل مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس‌بوک شخصا با این موضوع مخالفت کرده و جلوی حذف مطالب یاد شده را گرفته است.

ترامپ بارها با سخنرانی‌ها، اظهارنظرها و پست‌های اینترنتی خود نژادپرستی، نگاه تحقیرآمیز به زنان و مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها را ثابت کرده ولی مدیران شرکت‌های فناوری در مورد نحوه برخورد با وی اتفاق نظر ندارند.

یکی از جنجالی‌ترین مطالب ارسالی ترامپ در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با تلاش وی برای ممنوع کردن مهاجرت مسلمانان به ایالات متحده است. این اظهارات سیلی از نقدها و مخالفت‌های تند را به همراه آورده است و بسیاری از کارکنان فیس‌بوک هم این گفته‌ها را با استانداردهای این شبکه اجتماعی در تناقض دیده و خواستار بلوکه شدن مطالب ارسالی ترامپ در این شبکه اجتماعی هستند. اما زاکربرگ بعد از بحث و جدل‌های فراوان با کارمندانش در برابر این خواسته مقاومت کرده است.

استدلال وی این است که چنین کاری به معنای سانسور کردن یک نامزد سیاسی است ولی مخالفت برخی کارکنان فیس‌بوک با این استدلال کماکان ادامه دارد. البته افرادی هم در فیس‌بوک کار می‌کنند که با نظر زاکربرگ موافق هستند. فیس‌بوک پیش از این به طرفداری از هیلاری کلینتون هم متهم شده بود که این موضوع توسط زاکربرگ رد شد.
کد مطلب: 46098
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای