۰
plusresetminus
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳

جریمه ۴۸ میلیون دلاری اپراتور آمریکایی به علت دروغ‌گویی به مشتریان

ایتنا - اقدام تی‌موبایل بر خلاف قانون شفافیت اینترنت آزاد است که در سال ۲۰۱۰ به تصویب کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا رسید.
جریمه ۴۸ میلیون دلاری اپراتور آمریکایی به علت دروغ‌گویی به مشتریان


کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا روز چهارشنبه اپراتور تی‌موبایل را به علت ارائه اطلاعات گمراه‌کننده به مشتریان در مورد محدودیت‌های خدمات دسترسی نامحدود به اینترنت ۴۸ میلیون دلار جریمه کرد.


به گزارش ایتنا از فارس، تی‌موبایل به درستی مشترکان خود را از ویژگی‌های طرح دسترسی نامحدود به اینترنت مطلع نکرده است. اگر چه در قالب این طرح کاربران آزادانه قادر به بارگذاری محتوای چندرسانه‌ای بوده‌اند، اما در صورت مصرف بیش از حد اینترنت و گذشتن آن از سقف تعیین شده و اعلام نشده توسط تی‌موبایل پهنای باند کاربران محدود می‌شد.

تی‌موبایل در تبلیغات خود برای این خدمات مدعی می‌شد با استفاده از آن کاربران به خدمات بهتر و سریع‌تری دسترسی خواهند داشت و به این نکته اشاره نمی‌کرد که در صورت بالارفتن حجم ترافیک مصرف‌شده محدودیت‌هایی برای پهنای باند کاربران اعمال می‌شود.

اقدام تی‌موبایل بر خلاف قانون شفافیت اینترنت آزاد است که در سال ۲۰۱۰ به تصویب کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا رسید. بر این اساس ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت باید اطلاعات دقیق و کافی در مورد خدمات اینترنت ارائه شده به مشتریان به آن‌ها ارائه دهند. از جمله این اطلاعات می‌توان به محدودیت‌های اعمال‌شده بر سرعت اینترنت، احتمال قطع یا کاهش سرعت و محدودیت‌های دیگر اشاره کرد.

از ۴۸ میلیون دلار جریمه اعمال شده، ۳۵.۵ میلیون نفر به مشتریان تی‌موبایل پرداخت می‌شود و ۷.۵ میلیون دلار هم سهم کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکاست. ۵ میلیون دلار هم در قالب تجهیزات و خدمات فناوری به مدارس آمریکایی اعطا می‌شود.
کد مطلب: 46079
نام شما
آدرس ايميل شما

شما از کدام مرورگر اینترنتی بیشتر استفاده می‌کنید؟
اینترنت اکسپلورر
فایرفاکس
کروم
سافاری
اج
مرورگرهای دیگر