۰
plusresetminus
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲

بازتاب آخرین مناظره ترامپ و کلینتون در شبکه‌های اجتماعی: حالمان را به هم زدید

ایتنا - می‌توان گفت هیچ‌کدام از کاندیداها در آخرین مناظره خود موفق نبوده‌اند اما هیلاری کلینتون کم‌تر از دونالد ترامپ شکست‌خورد.
بازتاب آخرین مناظره ترامپ و کلینتون در شبکه‌های اجتماعی: حالمان را به هم زدید


آخرین مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بازتاب بسیار منفی در شبکه‌های اجتماعی داشته، به گونه‌ای که می‌توان آن را در این جمله خلاصه کرد: حالمان از سیاست به هم می‌خورد!


به گزارش ایتنا از فارس، میلیون‌ها آمریکایی و دیگر شهروندان کشورهای مختلف که این مناظره را میان دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشاهده کردند، از حملات و افشاگری‌های این دو نفر به یکدیگر و بازی‌های کثیف سیاسی آن‌ها بر علیه یک‌دیگر کاملا مشمئز شده‌اند.

بررسی‌های کارشناسی بر روی شبکه‌های اجتماعی در حین و بعد از برگزاری مناظره یادشده نشان می‌دهد که حداقل در شبکه‌های اجتماعی نمی‌توان هیچ یک از این دو نفر را موفق تلقی کرد، اما ترامپ در مقام مقایسه وضعیت بدتری در مقایسه با کلینتون دارد.

بر اساس بررسی‌های Brandwatch احساسات منفی در قبال ترامپ در توییتر برابر با ۶۲.۴ درصد بوده است. اما این رقم در مورد هیلاری کلینتون کمتر بوده و برابر با ۵۳.۸ درصد است.

Brandwatch بر این باور است که این جمله ترامپ خطاب به کلینتون که چه زن شروری هستی بسیار به ضرر وی تمام شده است. جمله کلینتون خطاب به ترامپ که او را آلت دست روسیه توصیف کرده نیز به مذاق بسیاری از کاربران حامی وی خوش امده است. این دو جمله سوژه بسیاری از توییت‌های ارسالی در حمایت از کلینتون بوده‌اند.

یکی دیگر از اظهارات ترامپ که سوژه مخالفت با وی شده این بوده است: ما تعدادی مهاجر بد در اینجا داریم. علاوه بر این اظهارات کلینتون در واکنش به ترامپ در مجموع واکنش‌های مثبتی‌تری در مقایسه با ترامپ به همراه آورده است.

بر اساس بررسی‌های برندواچ در دو مناظره اول هم احساسات منفی نسبت به کاندیداها بیشتر از احساسات مثبت و در مورد هر دو نامزد در حدود ۶۰ درصد بوده است، اما در مناظره سوم ترامپ گوی سبقت را از کلینتون ربوده است.

بعد از اتمام این مناظره ترامپ و کلینتون به ترتیب ۵۹ و ۴۱ درصد از بحث‌ها را در توییتر و ۵۶ و ۴۴ درصد از بحث‌ها را در فیس‌بوک به خود اختصاص دادند. علاوه بر این به ترتیب ۱۳ و ۶ هزار نفر به تعداد دنبال‌کنندگان کلینتون و ترامپ در توییتر افزوده شد.

بر اساس بررسی‌های Affinio بیش از ۱۵ میلیون کاربر در شبکه‌های اجتماعی به بحث در مورد این مناظره پرداخته‌اند. اوج بحث‌ها در توییتر در این زمینه به ترتیب در مورد عدم احترام ترامپ به زن‌ها، تردید وی در مورد پذیرش نتایج انتخابات، روسیه، سلاح‌های هسته‌ای و آلت دست روسیه نامیده شدن ترامپ توسط کلینتون بوده است.
کد مطلب: 46075
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای