۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵

یک سوم حامیان ترامپ در توییتر ربات هستند

ایتنا - ترامپ برای ایجاد جوی مثبت در فضای مجازی خود دست به تقلب زده است.
یک سوم حامیان ترامپ در توییتر ربات هستند


بررسی‌ها نشان می‌دهد یک سوم همه پیام‌هایی که در توییتر در حمایت از دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارسال می‌شود توسط ربات‌ها طراحی شده‌اند.


به گزارش ایتنا از فارس، تحقیقات دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد علت پیروز به نظر رسیدن ترامپ پس از برگزاری مناظره‌اش با کلینتون در ۲۶ سپتامبر در فضای مجازی فعالیت گسترده بات‌ها یا ربات‌های پیام‌نویس در توییتر بوده است.

ربات‌های یادشده در مجموع نزدیک به یک سوم یا ۳۲.۷ درصد از کل توییت‌هایی را که در حمایت از ترامپ در توییتر ارسال شده بود طراحی و منتشر نموده بودند و ارسال این پیام‌ها تا چهار روز ادامه یافت. تعداد پیام‌های ارسالی این ربات‌ها در مجموع ۵۷۶۱۷۸ مورد برآورد می‌شود.

البته هیلاری کلینتون هم از بات برای ارسال پیام در توییتر استفاده می‌کند، اما تعداد کل پیام‌های ارسالی در حمایت از وی در توییتر ۱۳۶۶۳۹ مورد بوده است. بنابراین در مقام مقایسه ترامپ دست به خلافکاری‌های بیشتری برای ایجاد جوی مثبت در دفاع از خود در فضای مجازی زده است.

البته شناسایی این بات‌ها کار آسانی نبوده و بررسی‌ها ثابت کرده آن‌ها عمدتا انبوهی از هشتگ‌ها را در حمایت از یک کاندیدای خاص ارسال کرده‌اند. استفاده از انبوه هشتگ‌ها معمولا نشانه‌ای از مدیریت حساب‌های توییتری توسط بات‌ها و نه انسان‌ها تلقی می‌شود.
کد مطلب: 46048
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای