۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
بر اساس پیش بینی موسسه معتبر پژوهشی

سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، اولویت اول صاحبان مشاغل می‌شود

ایتنا - گارتنر معتقد مدیرانی که در آینده از فناوری هوش مصنوعی استفاده نکنند در رقابت با دیگر رقبا عقب خواهند ماند.
سرمایه گذاری در هوش مصنوعی، اولویت اول صاحبان مشاغل می‌شود


همزمان با گسترش استفاده از محصولات و خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی، موسسه تحقیقاتی معتبر گارتنر پیش‌بینی کرده که سرمایه‌گذاری در این زمینه به اولویت اول صاحبان مشاغل مبدل می‌شود.


به گزارش ایتنا از فارس، گارتنر معتقد است مهم‌ترین کاربرد فناوری هوش مصنوعی در آینده کمک به صاحبان مشاغل برای اخذ بهترین تصمیم‌ها خواهد بود و مدیرانی که از این ابزار استفاده نکنند در رقابت با دیگر رقبا عقب خواهند ماند.

تحلیل‌گران گارتنر که در سمپوزیوم سالانه این شرکت حضور یافته بودند پیش‌بینی کردند که ظرف سه تا پنج سال آینده ۵۰ درصد از تمامی تعاملات تحلیلی انسان‌ها از طریق هوش مصنوعی رخ می‌دهد و بسیاری از بصیرت‌ها و بینش‌های افراد از همین طریق به دست می‌آید.

درک همین تحول عمیق در دنیای آینده باعث شده تا شرکت‌هایی مانند آی.بی.ام، آی.پی‌سافت، اپل، مایکروسافت و گوگل نرم‌افزارها و خدماتی را بر مبنای هوش مصنوعی عرضه کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به دستیار صوتی سیری اپل، دستیار صوتی کورتانا ی مایکروسافت، اسیستنت گوگل و غیره اشاره کرد. این برنامه ها با درک فرامین صوتی می‌توانند آن‌ها را انجام دهند و با درک اخلاق و خصوصایت هر فرد بر همین مبنا رفتار کنند.

هدف نهایی از این اقدامات بازسازی مغز انسان در دستگاه‌های الکترونیک و تقلید از فعالیت‌های آن است تا دستگاه‌هایی در آینده تولید شوند که قادر به افزایش دانش خود بر مبنای تجربیات کسب شده محیطی باشند و خروجی‌های خود را به طور دائمی ارتقا دهند. این سیستم‌ها با جمع‌آوری داده‌های جدید خود را به طور دائم با دنیا انطباق می‌دهند.

اگر چه خوش‌بینی‌های زیادی در مورد مزایای استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد، اما برخی صاحب‌نظران هم نگران تسلط این نوع سیستم‌ها بر محیط زندگی انسان و تلاش آنها برای غلبه بر سازندگان خود هستند، دغدغه‌های که پیش از این در برخی فیلم‌های علمی و تخیلی مانند نابودگر یا بیگانه هم به تصویر کشیده شده است.
کد مطلب: 46029
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است